Author Topic: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.  (Read 37886 times)

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #30 on: October 26, 2013, 06:32:24 PM »
Witajcie!
Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu modelarzy odwiedzających Lubelskie Spotkania Modelarskie postanowiliśmy zorganizować dwie zamknięte sesje fotograficzne. Odbędą się one po zamknięciu dla zwiedzających Galerii Olimp:

- w sobotÄ™ 16 listopada 2013 - w godzinach 21-22
- w niedzielÄ™ 17 listopada 2013 - w godzinach 9-10

Zgłoszenia chętnych do udziału w sesjach fotograficznych prosimy przesyłać na adres: jackyl79@tlen.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada 2013. Ilość miejsc ograniczona!

Przypominamy o możliwości elektronicznej rejestracji modeli do udziału w VIII Lubelskich Spotkaniach Modelarskich. Zachęcamy do korzystania z tej formy zgłoszenia swoich prac! Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada 2013. Po tym terminie możliwość rejestracji elektronicznej zostanie wyłączona i pozostanie tylko tradycyjna forma wypełniania kart startowych na miejscu imprezy. Zapraszamy!

Pozdrawiam :)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #31 on: October 26, 2013, 07:58:26 PM »
Na dzień dzisiejszy nie wiem czy przyjadę (zjad na studiach, problemy z transportem), tak więc nic nie wysyłam.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #32 on: October 27, 2013, 06:31:24 AM »
Jakoś sobie nie wyobrażam pierwszego w historii konkursu z zapałek, do tego w Lublinie, bez Ciebie.

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #33 on: October 29, 2013, 09:46:40 AM »
Marcinie nawet nie chcę o tym słyszeć, że nie przyjedziesz. To w głównej mierze dzięki tobie zdcydowaliśmy się na ten konkurs modeli z zapałek, a ty co teraz nie masz zamiaru przyjechać.

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #34 on: November 11, 2013, 01:36:47 PM »
Został niecały tydzień do imprezy. Będzie ktoś? ;)

Myślę, że kto ma przyjechać to już wie to na pewno, więc zachęcam do rejestracji modeli przez internet przez formularz na naszej stronie internetowej www.ztslublin.pl . Wszystko dla Waszej (i naszej też) wygody. Szybciej, sprawniej, dokładniej.

Zapraszam do Lublina!
Pozdrawiam :)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #35 on: November 12, 2013, 07:09:13 PM »
Ok, przyjeżdżam, tylko ze starymi modelami . Nie udało mi się ukończyć Fuso, zabiorę Arizonę, zamek, dwa pojazdy i może coś jeszcze.
W przypadku braku 3 modeli różnych modeli w kategorii będziecie łączyć u nas klasy? W zasadzie, w najważniejszych kategoriach dla mnie, raczej nie będzie innych modeli (pojazdy, okręty), tak więc ze wszystkich tylko ten zamek może być brany pod uwagę.
Działa i armaty zaliczycie do "pojazdów" czy mogę jako "pozostałe" wrzucać?
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #36 on: November 12, 2013, 07:25:21 PM »
Cieszę się z każdego odwiedzającego nas Modelarza!
Oczywiście w razie potrzeby będziemy łączyć klasy modeli z zapałek. Druga sprawa, że u nas nie ma wymogu minimalnej liczby modeli w klasie aby ta została rozegrana. Nawet jak w klasie będzie tylko jeden model, i do tego będzie ładny to dostanie wyróżnienie. Nie ma tzw. podium, przyznajemy równorzędne wyróżnienia.

Twoje armaty widziałbym w klasie pojazdów.
ProszÄ™ zarejestruj swoje modele przez internet :)

Pozdrawiam
Jacek

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #37 on: November 12, 2013, 08:00:44 PM »
Nie ma tzw. podium, przyznajemy równorzędne wyróżnienia.


Akurat w modelach z zapałek powinniście podium wprowadzić, gdyż model modelowi nierówny, co zobaczycie :)
Prosty przykład - macie ten zamek Martina, który dostaje wyróżnienie i obok jest domek - prosty dach, 4 ściany okna, ale poprawnie wykonany i przyznajecie mu wyróżnienie. W Waszej ocenie konkursowej oba są równe, co w rzeczywistości się nie zgadza i to widać od razu. Trochę to krzywdzące dla autora tego ciekawszego/dokładniejszego modelu, kim by on nie był.
W zasadzie w tym rodzaju modelarstwa  90% modeli jest Å‚adna, szczególnie dla osób z poza branży.
O ile w plastikach/kartonie ciężko wyhaczyć ten najlepszy model, to w mojej opinii przy zapałkach powinna być jakaś degradacja tych modeli w kategorii, tytuł "najlepszy" czy cos w tym rodzaju.

Będę jako oglądający.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #38 on: November 12, 2013, 09:26:51 PM »
Jak rozumiem, ten system oceniania ma wykluczyć właśnie takie sytuacje, w stylu "czemu Twój a nie mój model".

Z drugiej strony Reyes ma racje - tu, w naszej kategorii, powinno być stopniowanie modeli lub podium. Modele od siebie tak bardzo się różnią i na pierwszy rzut oka widać, kto ile pracy włożył i jaki jest tego efekt. Aczkolwiek w tym systemie każdy model jest niezależnie oceniany od siebie, co jest dobre dla samych modeli, ale nie ma w moim odczuciu jako takiej rywalizacji pomiędzy startującymi.

W kategorii "pozostałe" będziecie mieć niezły orzech do zgryzienia, gdyż jak sie zorientowałem przypuszczalnie pojawią się:
- świecące serce
- godło
- bujany fotel
- ręka z zapałek
- kwiatek
- szkatułki
- i to, o czym nie wiem

Nie zazdroszczÄ™ :D
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #39 on: November 13, 2013, 09:32:08 AM »
Quote
przy zapałkach powinna być jakaś degradacja tych modeli w kategorii, tytuł "najlepszy" czy cos w tym rodzaju.
Stopniowanie w kategorii byłoby trudne, gdy będzie np. tylko jeden zgłoszony model.

Jednak wybór najlepszego modelu z zapałek powinien być dokonany, już ponad kategoriami.

Będę z rodziną jak co roku.

Quote
Nie udało mi się ukończyć Fuso
Jakieś zdjęcia? :)

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #40 on: November 13, 2013, 06:24:34 PM »
Powiem tak - każdy ładny model ma szanse na wyróżnienie. Może być i 5-6 wyróżnień w klasie, a równie dobrze 1 lub żadnego! Wszystko zależy od poziomu wystawionych modeli.
Przewidziana jest nagroda dla najlepszego modelu z zapałek, tu oczywiście wybór nastąpi bez podziału na klasy. Każdy model ma szanse.

W tym roku na pewno nie zmienimy sposobu nagradzania modeli. Mamy już przecież zakupiona odpowiednią liczbę nagród, a medali z numerkami 1,2,3 nie mamy i mieć nie będziemy. To pierwszy tego typu konkurs z modelami z zapałek, my też się uczymy i zbieramy doświadczenia. Zobaczymy jak będzie za rok.

Pozdrawiam
Jacek

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #41 on: November 13, 2013, 09:00:02 PM »
W regulaminie jest taki zapis:
Quote
Modele wyróżnione i nagrodzone w poprzednich edycjach Lubelskich Spotkań Modelarskich nie biorą udziału w rywalizacji konkursowej.

Moje pytanie jest tego typu: jeÅ›li wystawiÄ™ model w tej edycji i zostanie wyróżniony, a nastÄ™pnie ten sam model  bÄ™dzie częściÄ… skÅ‚adowÄ… innego, wiÄ™kszego modelu to czy bÄ™dÄ™ mógl wystawić taki model rok później w konkursie? :)
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #42 on: November 13, 2013, 10:22:39 PM »
Jako osobny model nie, ale jeżeli miałby być zabudowany gdzieś tam, być częścią składową innego większego projektu nic nie stoi na przeszkodzie aby go wystawić na kolejnej edycji LSM.

Pozdrawiam
Jacek

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #43 on: November 15, 2013, 06:39:40 PM »
Jak rozumiem, ten system oceniania ma wykluczyć właśnie takie sytuacje, w stylu "czemu Twój a nie mój model".

Z drugiej strony Reyes ma racje - tu, w naszej kategorii, powinno być stopniowanie modeli lub podium. Modele od siebie tak bardzo się różnią i na pierwszy rzut oka widać, kto ile pracy włożył i jaki jest tego efekt. Aczkolwiek w tym systemie każdy model jest niezależnie oceniany od siebie, co jest dobre dla samych modeli, ale nie ma w moim odczuciu jako takiej rywalizacji pomiędzy startującymi.

W kategorii "pozostałe" będziecie mieć niezły orzech do zgryzienia, gdyż jak sie zorientowałem przypuszczalnie pojawią się:
- świecące serce
- godło
- bujany fotel
- ręka z zapałek
- kwiatek
- szkatułki
- i to, o czym nie wiem

Nie zazdroszczÄ™ :D
Kolego, żeby powiedzieć, krótko u nas tak jak pisał Jacek modele od samego początku dostają wyróżnienia, bo jest to Festiwal, czyli nawet jeden model zaznaczam dobrze zrobiony dostaje nagrodę. Natomiast to co ty proponujesz stosowane jest na konkursach LOK-u, gdzie min. warunek jest taki, że min. trzy modele w klasie, dokumentacja z budowy pełna i mierzymy model suwmiarką, czy się trzyma w wymiarze, wykonanie, estetyka, zgodność z wzorem i przede wszystkim czy się trzyma skali.. I tu są przyznawane miejsca I,II,III. Także u nas żadnych zmian nie będzie jeśli chodzi o system nagradzania. Robimy tak od samego początku i to się sprawdza. Mam nadzieję, że i z zapałkami też sobie damy radę.

Pozdrawiam.

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #44 on: November 16, 2013, 06:02:29 PM »
Widziałem wystawę modele prezentują się świetnie . Arizona jakby osamotniona, podobnie jak pojazdy. Bardzo fajne to serce świecące i o dziwo ten Big Ben. Fotel też ma swój urok.
Co do tych stadionów to mam jakieś mieszane uczucia. Wizualnie fajne, ale wszystko się zlewa.
Fajnie nad wszystkim góruje zamek i mam nadzieję on wygra.

 

Sitemap 1 2 3 4 5