Recent Posts

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
61
Jak mam to zrobić / 1 kroki prosze o opinie
« Last post by Manix85 on November 22, 2014, 05:06:23 PM »
Witam wszystkich jestem nowicjuszem jeÅ›li chodzi o modele z zapaÅ‚ek  wystartowaÅ‚em z próbÄ… zrobienia modelu domku (dziaÅ‚kowego) którego pamiÄ™tam z przed x lat a który już nie istnieje zaÅ‚Ä…czam zdjÄ™cie   i proszÄ™ o opinie co jest źle co robić inaczej itd. staram siÄ™ jak tylko mogÄ™ aby efekt byÅ‚ jak najlepszy z góry wszystkim dziÄ™kujÄ™ :)  w miarÄ™ postÄ™pów jeÅ›li ja zaakceptuje ze można to upublicznić :) bedÄ™ dodawaÅ‚ zdjÄ™cia przypominam ze to model w trakcie budowy :)
62
Jak mam to zrobić / Odp: model samolotu
« Last post by Martin on November 14, 2014, 10:37:56 PM »
Ciężar musiałby być znaczny żeby zapałka się wygięła, cyba że chodzi o połączenie pomędzy dwoma płatami a dokładniej jego umocowanie.
BudujÄ…c okÄ™t fuso z takimi samolocikami nawiercaÅ‚em maÅ‚e otwory w skrzydÅ‚ach  i je Å‚Ä…czyÅ‚em zapaÅ‚kami a z odpowiedniÄ… do otworu wymodelowanÄ… koÅ„cówkÄ….


63
Jak mam to zrobić / model samolotu
« Last post by Janek on November 14, 2014, 11:31:33 AM »
Witam mam takie pytanie jak zbudować model samolotu dwu-płatowca chodzi o to że nie wiem w jaki sposób podeprzeć pierwszy płat gdyś gdy tylko próbuję postawić model na zapałkach to od razu mi się wygina
64
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by imek46 on October 22, 2014, 08:24:10 PM »
Za rok macie 10 lecie LSM, wiÄ™c jak nie z TobÄ…  :(

Niestety taka jest brutalna prawda, ale jak mówią "nigdy nie mów nigdy" ;)
65
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by Martin on October 22, 2014, 05:12:50 PM »

Macie błąd w pdfie w komunikacie końcowym na drugiej stronie przy dacie X LSM, chyba że robicie drugi w tym roku i nic nie mówicie :)
66
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by JaCkyL on October 21, 2014, 10:28:12 PM »
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli IX Lubelskie Spotkania Modelarskie!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali, nawet bez modeli!


Na naszej stronie www.ztslublin.pl jest już dostępna obszerna galeria z imprezy oraz wyniki konkursu w formie pliku pdf. Zapraszamy!
Wkrótce nasza relacja z IX Lubelskich Spotkań Modelarskich!


Pozdrawiam  :)
67
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by Martin on October 21, 2014, 07:47:45 PM »
Za rok macie 10 lecie LSM, wiÄ™c jak nie z TobÄ…  :(
68
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by imek46 on October 21, 2014, 07:02:45 PM »
Marcinie w tym roku na Paprykarzu o ile wiem to był tylko jeden model w tej kategorii. Jakiś żaglowiec ale nie pomnę jaki. Byłem tam, jechałem 9,5 godziny ponad 700 km sam. Ale tak jak wcześniej napisałem stworzyliśmy te kategorie tylko po to, żebyście mogli gdzieś pokazać ludziom wasze piękne modele. Myśleliśmy, ze LSM, będą takim miejscem waszego spotkania, bo sami mówiliście, że takiego nie macie. Zresztą na poprzedniej edycji, modele z zapałek zrobiły furorę. W tym roku Marcinie twoje zresztą też. Myśleliśmy, ze tym roku będzie tak samo, a nawet lepiej, a tu skucha. Sam wiesz, że do nas przyjechali modelarze z Ukrainy i Litwy, także argument km odpada. A z drugiej strony w kartonach i plastikach też było mniej modeli. Może to jest jakiś trend ogólnopolski. Jeszcze 10 lat temu jak starotowaliśmy było tylko kilka konkurów w kraju. Teraz np. w październiku były w Szczecinie, Lublinie, Częstochowie, Rzeszowie, i chyba jeszcze w Łambinowicach. Mówię tu tylko o imprezach krajowych. Z zagranicznych był E-Day w Pradze i tydzień przed naszą konkurs w Eidchoven. I nasze gwiazdy modelarstwa pojechały tam a na taki Lublin już chęci nie było.

Mam tylko nadzieję, że na przyszły rok będzie lepiej na Lubelskich Spotkaniach Modelarskich, ale to już nie ze mną

Pozdrawiam
70
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by Martin on October 20, 2014, 09:03:49 PM »
Musicie to sobie Panowie  przemyÅ›leć - czy jest sens tworzyć kategoriÄ™ dla potencjalnie jednej osoby. Jak powiedziaÅ‚em w naszej rozmowie nie widzÄ™ tego w przyszÅ‚oÅ›ci.

Osobiście jestem w stanie i mam możliwość budować 2-4 modele w ciagu roku i je wystawiać. Niestety inni modelarze budują jeden na rok, albo i dłużej a ciekawsze modele przez kilka lat. Niestety nie mamy takich zapaleńców jak ja, czy Ty Zbyszku a od jakiegoś czasu to modelarstwo drastycznie zahamowało, co ciekawsze osoby przestały się udzielać i budować cokolwiek i nie wróże poprawy w przyszłości.

Na szczeciÅ„skim paprykarzu jest kategoria modele freestylowe, wiec ewentualnie można rozszerzyć naszÄ… na inne wynalazki. Tylko jak przyjadÄ… okrÄ™ty np.  Panów z Kogi z innych materiałów to polegnÄ™ jak w starciu z Twoim plastikowym T-90  :(

Swoją drogą byłem już 5 raz u was, jak ten czas szybko leci.

Pozdrawiam
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »