Vademecum zapałczane > Jak mam to zrobić

Zadaj pytanie

(1/10) > >>

Martin:
Jeśli masz jakieś pytanie na temat modelowania z zapałek to jest właściwy temat ;)

excemydom:
Mam pytanie do poradnika jak zaczÄ…c cz 1. mianowicie z wyborem budowli. MyÅ›le o rozpoczÄ™ciu jakiejÅ› budowli tylko nie moge sie zdecydować na  konkretny typ. Można prosić o jakieÅ› wskazówki bo chce zacząć jakiÅ› budynek tylko niue wiem czy dam radÄ™ by to jakos wyglÄ…daÅ‚o ;/

Reyes:
To ja też mam pytanko. W poradniku dotyczącym kólek napisałeś że szlifierką można powiększyć okrąg wewnątrz. jest sposób na to by je powiększyć bez szlifeirki, której nie posiadam?

Martin:

--- Quote from: Artek on July 12, 2011, 01:13:12 PM --- Można prosić o jakieś wskazówki bo chce zacząć jakiś budynek tylko nie wiem czy dam radę by to jakos wyglądało ;/

--- End quote ---

Cóż ciężko powiedzieć coś więcej niż to co napisałem w poradniku. Sam wiesz jakie masz umiejętności i oceń co będzie dla Ciebie najlepsze do budowy. Prosty domek na początek pozwoli Ci nabrać praktyki i nie zrażaj się wyglądem czy pierwszymi niepowodzeniami.


--- Quote from: Jacek on July 12, 2011, 01:20:56 PM ---W poradniku dotyczącym kólek napisałeś że szlifierką można powiększyć okrąg wewnątrz. jest sposób na to by je powiększyć bez szlifeirki, której nie posiadam?

--- End quote ---

Najpierw wiercilem otwory coraz to większym wiertłem. Później używałem tarników do drewna. Ma taki tarnik można nawinac papier ścierny i szlifować kólko od środka.

xXFernIxx:
Witam!!!
Jestem Mateusz i mam 15 lat. Od 3 dni chodzi mi po głowie myśl aby spróbować sił w modelach z zapałek tylko mam parę przypuszczam głupich i oczywistych dla was pytań ale jako że w życiu nie miałem styczności z tego typu twórczością proszę o wyrozumiałość:D

1. Jak to jest z przyklejaniem zapałek? Z tego co przeglądałem internet zauważyłem że niektórzy zamiast normalnie budować ścianę (czyli cegiełka na cegiełkę) najpierw przyklejają na papier a dopiero potem wszystko sklejają... jak to jest? czy na tym polega modelowanie z zapałek?

2. W niektórych postach jakie przeczytałem zauważyłem rzeczy dotycząc fundamentów... o co chodzi? z tego co mi wiadomo to fundament to część domu pod ziemią to jak zrobić to na makiecie? a może chodzi tutaj o dół ścian np. pierwsze trzy-cztery zapałki będą 3 warstwowe? co stworzy silną podporę... ?

3. W jaki sposób zrobić szpiczasty dach?

Jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania to na pewno napisze a tym czasem idę zamawiać 5000 szt. zapałek modelarskich i wikolu no i do tworzenia planów pierwszego dzieła jakim będzie wymarzony dom mamy:D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 1 2 3 4 5 
Go to full version