Author Topic: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.  (Read 38095 times)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #45 on: November 16, 2013, 06:16:47 PM »
Mówcie sobie co chcecie, ale ten  Coguar rozwaliÅ‚ system. Mój faworyt do najlepszego modelu.

trochÄ™ fotek https://www.facebook.com/media/set/?set=a.396434960459659.1073741943.346987618737727&type=1

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #46 on: November 17, 2013, 08:57:30 PM »
Jestem w szoku... :D

Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #47 on: November 17, 2013, 09:06:07 PM »
Gratulacje !!!!

ale że wygrał niepozorny Coguar :D

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #48 on: November 18, 2013, 12:16:26 PM »
Długo się zastanawialiśmy, ale wybrany został Cogura za najlepszy model wykonany z zapałek. Grauluje wszystkim nagrodzonym w tej kategorii. Modele były piekne i mieliśmy wielki dylemat, kogo nagrodzić pucharem.

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #49 on: November 18, 2013, 06:08:17 PM »
Ponad 500 zdjęć z Lubelskich Spotkań Modelarskich już na naszej stronie. Zapraszam!
Wyniki wkrótce!
http://www.ztslublin.pl

ps.
Podobało się? :)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #50 on: November 18, 2013, 10:24:35 PM »
Tutaj jest dużo ciekawych zdjęć naszych zapałek
http://forum-zapalki.eu/post44709.html#p44709

Impreza jak zwykle Å›wietna, choć byÅ‚em i widziaÅ‚em jÄ… wczeÅ›niej z innej perspektywy. Teraz pierwszy raz uczestniczyÅ‚em w  konkursie, wiÄ™c i emocje też siÄ™ udzieliÅ‚y, zwÅ‚aszcza na rozdaniu wyróżnieÅ„.
W zasadzie pierwszy raz w życiu cokolwiek wygrałem ;)

Dziękuje za to i przede wszystkim za zorganizowanie pierwszego konkursu modeli z zapałek, który mam nadzieję wpisze sie w Waszą imprezę na stałe. Gdyby nie to, to pewnie bym dalej siedział gdzieś na boku przy swoim stoliku ;) . Przede wszystkim udało mi sie spotkać, przynajmniej na chwilę, z kolegami po fachu. Mam nadzieję, że będzie nas więcej na następnej imprezie niż wczoraj.

Za rok zabieram 3 nowe modele, więc sądzę, że poziom modeli będzie wyższy, przynajmniej z mojej strony.
Jedna konkurencja była nieobsadzona, a mi chodzi po głowie Apache AH-64A, więc dobrze się składa ;)

Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze!
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #51 on: November 19, 2013, 03:04:37 PM »
Quote
Modele były piekne i mieliśmy wielki dylemat, kogo nagrodzić pucharem.

Mam małą propozycję, by przy przyznawaniu pucharu za najlepszy model brać pod uwagę coś więcej niż to czy jest ładny czy nie.
Chociaż  pewnie bierzecie nie tylko to pod uwagÄ™, skoro w konkursie wybraliÅ›cie najlepiej odwzorowany i wykonany model :)

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #52 on: November 20, 2013, 05:00:04 PM »
Quote
Modele były piekne i mieliśmy wielki dylemat, kogo nagrodzić pucharem.

Mam małą propozycję, by przy przyznawaniu pucharu za najlepszy model brać pod uwagę coś więcej niż to czy jest ładny czy nie.
Chociaż  pewnie bierzecie nie tylko to pod uwagÄ™, skoro w konkursie wybraliÅ›cie najlepiej odwzorowany i wykonany model :)

A to co jeszcze mamy brać pod uwagÄ™ wg ciebie, po za tym, że model jest dobrze wykonany i Å‚adnie sklejony. Åšlady eksploatacji, przybrudzeÅ„ to chyba  w waszym przypadku raczej nie wchodzi w rachubÄ™.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #53 on: November 20, 2013, 05:55:58 PM »
Oceniajcie tak, jak uważacie, według swojego doświadczenia. Możecie także rozważyć zniesienie ograniczenia modeli w niektórych kategoriach, jak np pojazdy, bo nie są jakoś przesadnie duże :)

SwojÄ… drogÄ… miaÅ‚em o tym porozmawiać, ale jakoÅ› nie byÅ‚o kiedy. Co roku Miasto Lublin rozdziela fundusze na różne imprezy kulturalne. Nie wnikaÅ‚em jakie sÄ… formalne wymagania, ale można by byÅ‚o siÄ™ tym zainteresować  Zawsze to jakaÅ› szansa na otrzymanie dodatkowych Å›rodków na WaszÄ… imprezÄ™.

Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #54 on: November 20, 2013, 06:05:14 PM »
Próbowałeś kiedyś wyprosić środki z miasta? Patronat nad impreza i owszem, ale bez wsparcia finansowego. To nie jest tak prosto i szybko, biurokracja straszna, a potem dostaniesz ze 200 zł. W tym roku udało się wydreptać patronat Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady miasta + 3 puchary. Tyle z miasta.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #55 on: November 20, 2013, 06:41:38 PM »
Próbowałeś kiedyś wyprosić środki z miasta?

W zasadzie tak i nie tylko z miasta. Na ponad 50 pism z prośbą o dofinansowanie wycieczki dla dzieci, dostaliśmy odpowiedź na dwa :)

Ja nie mówiłem o proszeniu. Mówiłem o dotacjach miejskich.
Niestety, sprawdziłem i muszą być to organizacje jak stowarzyszenia, fundacje i inne.
Tu jest pdf z tym ogłoszeniem z tego roku http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=210&id=180851&mode=a&d=T

Rozważcie poważnie zaÅ‚ożenie stowarzyszenia, sam w takim pracuje i otwiera to drogÄ™ do wielu dotacji  unijnych, miejskich, etc. Zapewne to rozważaliÅ›cie, ale ostatecznie myÅ›lÄ™, że byÅ‚oby warto.
A biurokracja jest wszędzie, proszę mi wierzyć.

Pozdrawiam
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #56 on: November 21, 2013, 12:22:54 PM »
Marcinie od pierwszej edycji tej imprezy to rozważamy, i być może dlatego nasza impreza dotarła do ósmej edycji, bo nie ma walki o stołki między nami. Robimy jakoś do tej pory bez stowarzyszenia i nam wychodzi. Kilka fajnych imprez modelarski, już w taki sposób zakończyło działalność bo bili się o kto zostanie prezesem. A dotacje z miasta, przykro to mówić, ale myślę, że stowarzyszenie nic by tu nie zmieniło, miasto woli dofinansowywać kopaczy Motoru Lublin, którzy nie wiem w której lidze grają, dotacją 1,5 mln złotych, albo rozwalić cukrownie i budować na te miejsce stadion. Wg powiedzenia "nie macie co jeść, ale za to macie igrzyska". Jeszcze ci tylko jedno powiem. Jakiś czas temu zostaliśmy zaproszeni na sejsę Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miasta Lublin. Przewodniczącym tej komisji jest radny Zbigniew Jurkowski, człowiek - orkiestra (organizuje w Lublinie w czerwcu Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych) na których my też się pokazujemy. Pokazuje sie też na naszych imprezach. Zaprosił nas abyśmy coś powiedzieli o swojej pasji, i naszej imprezie. Wiesz o czego się zaczeło, od kłótni radnych czy mamy wystąpić na początku, czy na końcu sesji. Rzygać mi się chciało jak tego słuchałem. Ja miałem swoje modele, zrobiliśmy pokaz mulitimedialny, powiedzieliśmy czego oczekujemy od nich. Jak padło stwierdzenie pana przewodniczącego, zeby się ktoś z radnych wypowiedział, to jedna z radnych się obudziła i zapytała się "Czego my od nich oczekujemy, przeciez nie będziemy dotować sklejaczy zabawek" Ręce mi opadły. koniec końców dobrze, że mamy ten "Olimp"i jego będziemy się trzymać.

Pozdrawiam Zbyszek.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #57 on: November 22, 2013, 11:23:09 AM »
Widzę, że to samo jest w każdym mieście.

Od kilku Å‚adnych lat staraÅ‚em  siÄ™ o swojÄ… wystawÄ™ w Hrubieszowie. Nic z tego.
Po co komu potrzebny taki "sklejacz drewnianych  zabawek" jak można non stop pokazywać malowidÅ‚a, wierszyki czy inne wyszywanki lokalnych "artystów"...

Proponowałem też warsztaty dla dzieci w Domu Kultury - usłyszałem "odezwiemy się" ponad 3 lata temu. Do tej pory się nie odezwali.

Jak widać norma, nie tylko w Lublinie.

Swoją drogą szukam zdjęcia, na którym jestem z pucharem, może ktoś przypadkiem zrobił (oprócz tego na stronie zts)?
Pozdrawiam
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #58 on: November 25, 2013, 08:12:42 PM »
Marcinie dokładnie masz rację. Oni sobie przypomniają tylko kiedy są wybory, że trzeba się pokazać z ludźmi. A tak apropos w przyszłym roku w czerwcu nasz lokalny radny fanatyk orgnazuje kolejną edycję "Pasji Ludzi Pozytywnie Zakręconych" w Lublinie na pl. Litewskim i okolicach. My swoje modele pokazujemy w sali Poczty Polskiej. Jak byś chciał się pokazać ze swoimi modelami przypomnij się. Impreza odbywa się cyklicznie w czerwcu.

Pozdrawiam Zbyszek
tel. 513 043 236

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #59 on: November 27, 2013, 08:53:36 PM »
W tym roku termin tej imprezy wypadł w dniu festiwalu sztuk wszelakich u mnie w Hrubieszowie, gdzie wystawiałem po raz pierwszy swoje modele na mini wystawie.
W 2014 nie wiem jak to będzie, czerwiec na studiach to miesiąc gorący, a zjazdy na studiach podyplomowych mam właśnie weekendy.

Swoją drogą rozmawiałem z koleżankami z pracy i gdyby Wasza impreza była nie tylko w weekend, można by było napisać jakiś projekt dla niepełnosprawnych dzieci w klimatach modelarskich. Problemem jest też wypad do Lublina, dla takich osób.
Ostatecznie, jeśli grupą docelową byłyby dzieci niepełnosprawne na Waszym konkursie, jako stowarzyszenie moglibyśmy się dorzucić do nagród.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5