Author Topic: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie  (Read 18554 times)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« on: July 13, 2011, 06:04:43 PM »
Oficjalnie już wiadomo co i jak - http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=57&t=24993&start=15

Quote
VI Lubelskie Spotkania Modelarskie

22.-23. października 2011 r.


Galeria "OLIMP" AL. Spółdzielczości Pracy 34, Lublin



Podstawowe pytanie - Martin będziesz?

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #1 on: July 13, 2011, 06:08:46 PM »
Quote
Konkurs modeli plastikowych

Konkurs modeli kartonowych


Po cichu liczyłem na jakąś kategorie a'la szczeciński paprykarz czyli modele freestyle ub cokolwiek podobnego :-\


Jak będę miał czas to się pojawię pewnie na dwa dni. Chociaż z modeli pojawi sie Arizona, bofors i moze mały Titanic a jak nie bedzie transportu to tylko bofors. Chyba że organizatorzy odmówią mi miejsca to zostanie mi rola obserwatora.

Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #2 on: July 15, 2011, 09:56:04 AM »
Quote
Konkurs modeli plastikowych

Konkurs modeli kartonowych


Po cichu liczyłem na jakąś kategorie a'la szczeciński paprykarz czyli modele freestyle ub cokolwiek podobnego :-\

Szczerze powiedziawszy nie wiem czy mógłbyś wystartować w tej kategorii, chociaż zależy od organizatorów.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #3 on: October 04, 2011, 09:49:23 PM »
Niestety jest spora szansa, że się nie pojawię na wystawie w Lublinie. Uszkodzony samochód i nie wiem czy będzie transport.. :(
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #4 on: October 10, 2011, 08:33:16 AM »
Jescze troche czasu zostało, może akurat się uda, coś tanio wynająć. Chociaż wynajmować transport to jednak spory koszt.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #5 on: October 10, 2011, 12:01:29 PM »
Po wczorajszym dniu szanse, że nie będzie wzrosły do 99%. Łękotka w kolanie poszła i zamiast na wystawe jade na operacje :-[.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Arvena

  • adept
  • *
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #6 on: October 14, 2011, 07:51:20 AM »
Wspólczuje miałam to samo.

Mam nadzieję, że jednak pokonasz trudności i zobaczymy modele, bo szkoda by było :(

W zasadzie to jedyna impreza modelarska w Polsce, w której są pokazywane takie modele i nie są to świecące kwiatki czy domki ;)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #7 on: October 15, 2011, 11:36:59 PM »
Dziękuuję, choć najgorsze dopiero przede mną.
Jak wybłagam brata to bedziemy w niedziele na 9. Będzie mała promocja strony jak i forum na moim stoisku. Zobaczymy co z tego wyjdzie.,
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #8 on: October 23, 2011, 09:38:07 PM »
Byłem zobaczyłem i zbierałem zęby z podłogi. Arizona powala na kolana :o.. to tak na gorąco...

Arvena

  • adept
  • *
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #9 on: October 24, 2011, 06:34:16 PM »
Także byÅ‚am z dzieciaczkami zobaczyć m.in modele Martina, które to moje maluchy chciaÅ‚y zobaczyć bardziej ode mnie ;). PiÄ™kne, trzeba je zobaczyć na żywo by docenić ich urok, szczegółowość i precyzjÄ™. WidziaÅ‚am, że ciÄ…gle Twoje stoisko byÅ‚o oblężone, w sumie nic dziwnego. ;) WracaÅ‚am  2 razy do twoich modeli z maÅ‚ymi bo ciÄ…gle sÅ‚yszaÅ‚am "chodzmy jescze raz".

Co do całej imprezy to widać że profesjonalnie zorganizowana, szkoda, że tylko kilka godzin byłeś w Lublinie i tylko 5 modeli. Chcioałam dzieciom pokazać zamek i po cichu liczylam że go przywieziesz :).


Gratulacje:)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #10 on: October 25, 2011, 08:31:33 AM »
Przyjechałem do domu i moża się wypowiedzieć.

Ogólnie impreza Å›wietnie zorganizowana. Dobry dobór miejsca wystawy pomijajÄ…c to że wyjeżdżaÅ‚em z parkingu 30 minut. 
Samych modeli chyba mniej niż w tamtym roku, przynajmniej tak mi sie wydawało.
Minusem był duży ścisk na stołach, model stał na modelu.


Byłem pod niesamowitym wrażeniem modeli z zapałek. Zreszta nie tylko ja ale i dzieciaki córki. Widziałem że model Arizony był bardziej oblężony niż oryginał w Pearl harbor. To potwierdza fakt, że im większe i szczegółowe, tym bardziej zwraca uwagę. dzieciakom aż błyskały oczy i stały z 10 minut przy Twoich modelach.

Małym mankamentem a bardziej tym co mi się nie podobało, było twoje miejsce poza głowną wystawą. Co prawda można było porozmawiać z twórcą modeli ale mimo wszystko.

To tyle chwilowo i gratulacje gdyż zobaczyć to na żywo to niebo a ziemia.


Ps. Widziałeś tego Fuso?

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #11 on: October 25, 2011, 10:20:46 AM »
Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na wystawę i oglądali moje modele. Wystawa byłą dla mnie wyjątkowa z kilku powodów. Do końca nie wiedziałem czy przyjadę i jak będę się czuł. Nowe miejsce, nie wiedziałem czego oczekiwać. Najważniejsze, że siedziałem obok swoich modeli i rozmawiałem z oglądającymi słysząc ich słowa uznania co było wyjątkowe i niesamowicie miłe.
RzeczywiÅ›cie model Arizony byÅ‚ najpopularniejszy - co potwierdza fakt, o którym Andrzej wspomniaÅ‚eÅ›, że duże modele majÄ… wiÄ™ksze "powodzenie" od tych mniejszych.  PomijajÄ…c fakt, że bofors czy sig jest technicznie modelem o klasÄ™ lepszym od Arizony. Nawet kiepski model tajfuna podobaÅ‚ siÄ™ innym.
Nie ma co siÄ™ dziwić, że Acton  wykonuje kilkumetrowe obiekty.

Było kilka ciekawych scenek podczas tych kilku godzin. Podchodzi Pani z mężem i małym dzieckiem, chłopczyk max 7 lat przykleił się do Arizony a Pani do mnie mówi - czekał rok na Pana modele. Inna sytuacja tatuś z dwójką dzieci 5 razy podchodził do moich modeli, na końcu mówi "nie chcą iść do domu".
Takie sytuacjÄ™ budujÄ… i mobilizujÄ… do dalszej pracy.

Co do miejsca wystawowego - jestem z niego niezmiernie zadowolony szczególnie że miejsca miałem dużo (mogłem dostawić jeszcze jeden stolik) i mogłem porozmawiać z oglądającymi. Nawet odpowiadanie setki razy na pytanie "ile się robi takie modele" nie było irytujące ;) Ludzie musieli dotknąć model i Arizona była niesamowicie obmacywana, ale szkód raczej nie było. ;)

Na koniec Å‚adny i miÅ‚y  gest od organizatorów:

[attach=1]

Za całokształt twórczości. ;)

Następna wystawa 7 listopada w Hrubieszowie.

Quote
Ps. Widziałeś tego Fuso?

Tak, od 2 dni juz na niego choruje ;D

Fajna fotorelacja z imprezy.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #12 on: October 25, 2011, 02:16:20 PM »
Quote
Pomijając fakt, że bofors czy sig jest technicznie modelem o klasę lepszym od Arizony

Jednak tylko dla Ciebie i tylko Ty to wiesz, inni odbierają to jako dzieło sztuki.


Quote
Na koniec Å‚adny i miÅ‚y  gest od organizatorów:

Szkoda, że Ci go nie wręczyli oficjalnie przy wszystkich, jak pozostałe wyróżnienia.

Quote
Tak, od 2 dni juz na niego choruje

czyli rozumiem następny model to Fuso? :)

Quote
Nawet odpowiadanie setki razy na pytanie "ile siÄ™ robi takie modele"

WidziaÅ‚em, że ciÄ…gle Ciebie o to pytali, szczególnie interesujÄ…cy byÅ‚ ten pan, który sie z TobÄ… spieraÅ‚ o to że tego siÄ™ nie zbuduje w pól roku.  ;)

No i z Kurskiem to miałeś racje, to inny model.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #13 on: October 25, 2011, 03:44:21 PM »


Jednak tylko dla Ciebie i tylko Ty to wiesz, inni odbierają to jako dzieło sztuki.

Tak już mam, że patrząc na każdy model automatycznie szukam błędów i niedociągnięć. Takie zboczenie zawodowe. ;)


Quote
czyli rozumiem następny model to Fuso? :)


Własciwie to nie. Czeka mnie operacja kolana i rehabilitacja, więc zaczynanie tak dużego modelu (wstępnie 1,60 metra ) chwilowo nie ma sensu. Do tego wszyscy w rodzinie chcą zobaczyć Macka z zapałek wiec pewnie to będzie następne. W zasadzie to już go zacząłem, ale na ramie nośnej utknęło i lezy gdzieś w szafce. Chociaż jeszcze zobaczę.

Quote
WidziaÅ‚em, że ciÄ…gle Ciebie o to pytali, szczególnie interesujÄ…cy byÅ‚ ten pan, który sie z TobÄ… spieraÅ‚ o to że tego siÄ™ nie zbuduje w pól roku.  ;)

Po części miaÅ‚ racjÄ™, choć siÄ™ nieźle uÅ›miaÅ‚em. 6 miesiÄ™cy to raczej czas dla doÅ›wiadczonego modelarza a nie nowicjusza. OczywiÅ›cie czas godzinowy byÅ‚by bardziej odpowiedni - pierwszego Titanica  robiÅ‚em ponad rok z czego pół faktycznie, wiÄ™c podawanie czasu w miesiÄ…cach jest czysto szacunkowe.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Arvena

  • adept
  • *
Odp: VI Lubelskie Spotkania Modelarskie
« Reply #14 on: October 25, 2011, 09:40:41 PM »

 

Sitemap 1 2 3 4 5