Recent Posts

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
21
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Last post by Reyes on October 09, 2016, 02:06:40 PM »
Martin wróciÅ‚  ;)

Strona rzeczywiście świetna gratulacje!

Quote
Rozważam też budowę jakiegoś dużego modelu, większego niż Fuso prawdopodobnie Yamato, który miałem budować zamiast Fuso, np w 1:110 lub 1:120., jednak to min 2 lata.

To daje ok. 220cm lub 240cm naprawdę były spory...
23
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Last post by Martin on October 09, 2016, 01:55:05 PM »
Myślałem nad filmikami modeli jednak chwilowo tego nie realizuje, może w następnym roku, w wakacje.

Quote
Widzę, że już nie budujesz z takim zapałem, mam nadzieję,. że zobaczymy jeszcze parę fajnych modeli, jakieś plany na przyszłość w tym kierunklu
.
Cóż dużo czasu zajęła mi strona, ukÅ‚adanie kostki itd.  oraz inne dodatkowe zobowiÄ…zania w pracy. OczywiÅ›cie nie buduje już z takim samym zapaÅ‚em jak kiedyÅ›, tak to już jest. Duża motywacjÄ… byÅ‚y dla mnie wystawy, teraz już ich nie ma dlatego siedzÄ™ nad zapaÅ‚kami mniej czasu.

Plany? jak wymęczę abramsa, wrócę do starych modeli, których mam kilka rozpoczętych tj. King Tiger II, Sioux H-13, mam szkielet helikopterka Agusta A129 Mangusta oraz obłożony zapałkami pokład Nisshin, więc na najbliższy rok to będą moje przypuszczalnie modele.
Rozważam też budowę jakiegoś dużego modelu, większego niż Fuso prawdopodobnie Yamato, który miałem budować zamiast Fuso, np w 1:110 lub 1:120., jednak to min 2 lata. :)
24
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Last post by Andrzej on October 09, 2016, 12:14:52 PM »
Strona genialna, fantastyczne zdjęcia. Będziesz jeszcze coś dodawał do niej? Abrams zapowiada się fajnie.

Widzę, że już nie budujesz z takim zapałem, mam nadzieję,. że zobaczymy jeszcze parę fajnych modeli, jakieś plany na przyszłość w tym kierunklu? ;)
25
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Last post by Martin on September 17, 2016, 04:54:10 PM »
Wracam po 7 miesięcznej przerwie z nową stroną i modelem. Abrams stoi z pól roku w 95% ukończony i pewnie do końca tygodnia go skończe.
[attachimg=1]
26
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Last post by Martin on February 21, 2016, 02:46:19 PM »
Powoli dodaje szczegóły do modelu.


[attach=1]
27
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Last post by lutka1093 on February 16, 2016, 01:14:07 PM »
jak oglądam wasze dzieła to wydają mi się tak niesamowite i takie nierealne aby coś podobnego wyszło spod moich rąk!
gratuluje no pojazd już wygląda the best!
28
Jak mam to zrobić / Odp: nakładanie kleju
« Last post by Raszyn on February 03, 2016, 02:28:23 PM »
dziękuje
i zabieram siÄ™ do budowy
29
Jak mam to zrobić / Odp: nakładanie kleju
« Last post by Martin on February 02, 2016, 05:43:28 PM »
W zasadzie napisałem o tym jedno zdanie w temacie dotyczącym klejów "Kwestia dozowania klejów to już przyzwyczajenie i gust modelarza."
Szczerze mówiąc to nie ma znaczenia, bo zazwyczaj i tak nakłada się nadmiar kleju (mówię o vikolu lub polimerowym), który rozlewa się na wszelkie dostępne strony, gdyż musisz docisnąć zapałkę do zapałki.
 Chyba, że używasz jakiÅ› wybitnie maÅ‚ych dozowników lub dziwnych klejów np. cyjanopan (czego nie polecam), to smarujesz stronÄ™ zapaÅ‚ki przyklejanÄ… do podÅ‚oża a nastÄ™pne górÄ™ tejże zapaÅ‚ki by przykleić drugÄ… warstÄ™ itd.

Jakbyś nie nakładał kleju staraj się od razy zbierać nadmiar z powierzchni, gdyż będzie łatwiej to wyszlifować.

Powodzenia :)
30
Jak mam to zrobić / nakładanie kleju
« Last post by Raszyn on February 02, 2016, 09:45:39 AM »
Witam wszystkich
Od kilku lat chciałem spróbować swoich sił w budowaniu modeli z zapałek a ze znalazłem jakieś 3 miesiące wolnego czasu postanowiłem się do tego porządnie przygotować w czym kompletnie pomogło mi to forum.
 Nie znalazÅ‚em tylko jednej ważnej moim zdaniem informacji
np. budujÄ…c Å›cianÄ™ w  domku ze szkieletem wykonanym z kartonu , klej nakÅ‚adam na zapaÅ‚kÄ™ z 3 stron czy tylko z 2 czy tylko z jednej strony
wiem ze  to maÅ‚o istotne ale morze siÄ™ tez okazać ze ma duży wpÅ‚yw na efekt koÅ„cowy modelu

jeśli pominąłem post na ten temat z góry przepraszam
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »