Recent Posts

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
31
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Last post by Martin on January 11, 2016, 09:24:25 AM »
Na kilka miesięcy odsunąłem to hobby, przytłoczony innymi obowiązkami i szczerze mówiąc brakiem zapału do pracy.
Obecnie mam rozpoczętych 5 modeli i postanowiłem w tym roku się do nich przysiąść.

Teraz mam sesje na podyplomówce, więc luty/marzec będzie odprężeniem, aczkolwiek ciągle coś dokładam do tego modelu.

W tamtym roku nie byłem na LSM, raz nie miałem co pokazać, dwa konkursu nie było i pewnie już nie będzie.

Pracuje też nad nową stroną i rozbudową/nową wersją poradników mam nadzieję, że w tym roku.

Na gg mnie nie ma, najlepiej pisać do mnie na FB, bo maile lądują w spamie i często ich nawet nie odczytam.
32
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Last post by Reyes on January 08, 2016, 12:35:37 PM »
Już myślałem, że porzuciłeś to hobby, bo nic nie pisałeś na forum oraz gg.

 Fajny model siÄ™ zapowiada, mam nadziejÄ™, że nie bÄ™dziesz go dÅ‚ugo budowaÅ‚ i czÄ™sto aktualizowaÅ‚ temacik :)

Co z LSM w tamtym roku, nie byłeś?
33
Pojazdy cywilne i wojskowe / M1 Abrams
« Last post by Martin on January 06, 2016, 07:50:04 PM »
DÅ‚ugo nic nie pisaÅ‚em, bo po ostatnim modelu na kilka miesiÄ™cy zawiesiÅ‚em pracÄ™ na modelami. W przerwie Å›wiÄ…tecznej postanowiÅ‚em wrócić z nowym modelem, którego wykonanie planowaÅ‚em praktycznie od kilku lat. Na warsztat poszedÅ‚ amerykaÅ„ski czoÅ‚g M1 Abrams na którym zamontowane  bÄ™dzie wyposażenie TUSK. OryginaÅ‚:
[attachimg=6]


Zdjęcia są z grudnia:


[attachimg=2]
[attachimg=3]
[attachimg=4]
[attachimg=5]
[attachimg=1]
34
Jak mam to zrobić / Odp: dom, sposób robienia ścian
« Last post by Martin on June 06, 2015, 10:47:42 AM »
Jak będzie robił najpierw szkielet budynku z jakiegoś materiału i do tego przyklejał te zapałki to będzie równo. Jak nie to przyklejanie zapałki do zapałki, jak cegły na budowie, może spowodować nieznaczne się wyginać, zależy też od kleju, odpowiedniego przygotowania zapałek, doświadczenia. Ciężko jednoznacznie powiedzieć czy będzie czy nie.


Ja od zawsze używam 44 mm.
35
Jak mam to zrobić / Odp: dom, sposób robienia ścian
« Last post by kondziub12 on June 04, 2015, 01:08:44 PM »
no tak tylko chodzi o to czy jak będą ściany robione pionowo to pod wpływem zasychania kleju nie będą się robić krzywe? jak to ewentualnie usztywnić?

no chyba namyślę się na 52mm. A wy np. jakich zapałek używacie??
36
Jak mam to zrobić / Odp: dom, sposób robienia ścian
« Last post by Martin on June 03, 2015, 08:04:05 PM »
Witam
Sposób na budowę ścian przedstawiłem w poradniku na forum. Każdy sposób jest dobry jak wykona się go poprawnie. Jak widać na załączonych zdjęciach nic się nie wygina.

Quote
- jak zrobić by jedno piętro było zdejmowane? obawiam sie ze robiac to oddzielnie moze nie pasować jedno do drugiego.

Zrób całość i przetnij w połowie, jak się boisz robić dwa oddzielne ;)


Quote
ostatnie pytanie, jakich zapałek modelarskich lepiej używać, 90mm, 52 czy 47mm


W zasadzie obojętnie, chociaż jak widzę na allegro 90 mm są sprzedawane po 100 sztuk a mniejsze po 5000, więc wybór jest oczywisty...
37
Jak mam to zrobić / dom, sposób robienia ścian
« Last post by kondziub12 on June 02, 2015, 07:15:04 PM »
Witam. od jakiegoÅ› czasu bawiÄ™ siÄ™ z zapaÅ‚kami, zrobiÅ‚em szkatuÅ‚kÄ™ i domek taki najprostszy. tylko że. domek robiÅ‚em na zasadzie szkieletu i na to zapaÅ‚ki.  Teraz mam pytanie, bo chcÄ™ zrobić model swojego domu lecz mam pewne wÄ…tpliwoÅ›ci. ten dom bÄ™dzie dość duży i chciaÅ‚bym  żeby siÄ™ sciany nie wyginaÅ‚y.
- lepiej jest zrobić podwójne ściany czy na zasadzie szkieletu? czy szkielet będzie sztywny na tyle żeby go przemieszczać?
- jak zrobić by jedno piętro było zdejmowane? obawiam sie ze robiac to oddzielnie moze nie pasować jedno do drugiego.
- , jakbym robił ściany po prostu na ciegiełke ale nie na leżąco tylko odrazu pionowo, np przy użyciu kątownika by była prosta to nie skrzywi mi się po wyschnięciu? czy moze jest mozliwosc zeby to ewentualni eusztywnic na czas schnięcia
- ostatnie pytanie, jakich zapałek modelarskich lepiej używać, 90mm, 52 czy 47mm?

z gory dzieki, pozdrawiam.
38
Statki, Okręty / Odp: IJN Fuso
« Last post by Martin on April 24, 2015, 11:29:02 PM »

Dzielenie zapałek - prostą, nie uszkodzoną zapałkę dzieli się na trzy plastry, następnie każdy z tych trzech na na kolejne trzy i w teorii powinno wyjść 9 ;)
39
Statki, Okręty / Odp: IJN Fuso
« Last post by GrzeÅ› on April 22, 2015, 05:40:48 PM »
WOW zajefajny model i ta dokłądnośC!Od dłuższego czasu planuje zabawic sie w modelarstwo zapałczane i dzieki temu wspaniałemu modelu postanowiłem.Na pierwszy plan pójdzie ORP Puławski- nasza jedna z dwóch fregat rakietowych ale za nim do tego dojdzie szkole sie w klejeniu, dzieleniu i wyginaniu zapałek.Takie właśnie są moje początki przygody z modelarstwem z zapałem.Tak na marginesie jak Ty dzaielisz zapałke na 9 części?, ja lkedwo dziele ją na 4 :o
40
Jak mam to zrobić / Odp: Tiger II gasienice
« Last post by adam13 on March 29, 2015, 09:54:33 PM »
Bardzo dziÄ™kujÄ™ za odpowiedź  :D postaram sie to wykonać :p
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »