Author Topic: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.  (Read 37885 times)

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #60 on: November 30, 2013, 04:49:23 PM »
Problemem jest oczywiście dojazd, ale może warto wynająć choć na niedzielę samochód i przyjechać z dzieciakami, żeby zobaczyły.

corsair

  • milczek
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #61 on: November 30, 2013, 11:27:04 PM »
Swoją drogą rozmawiałem z koleżankami z pracy i gdyby Wasza impreza była nie tylko w weekend, można by było napisać jakiś projekt dla niepełnosprawnych dzieci w klimatach modelarskich. Problemem jest też wypad do Lublina, dla takich osób.

Nie jest problemem taki wypad dla nas. Może zorganizować warsztaty modelarskie dla tych dzieci? Połączyło by się z jakąś małą wystawą naszych prac.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #62 on: December 02, 2013, 05:35:37 PM »
RozmawiaÅ‚em  wstÄ™pnie na temat ewentualnych warsztatów i padÅ‚y oczywiste pytania dotyczÄ…ce kosztów takich zajęć, jak zajÄ™cia miaÅ‚yby wyglÄ…dać. itd.
Pomysł się spodobał, kwestia dogadania szczegółów. Obecnie mamy urwanie głowy, po nowym roku będziemy myśleć.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #63 on: December 02, 2013, 10:31:20 PM »
Na naszej stronie jest dostępna nasza subiektywna relacja z imprezy, zapraszamy!
www.ztslublin.pl

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #64 on: December 06, 2013, 07:26:21 PM »
RozmawiaÅ‚em  wstÄ™pnie na temat ewentualnych warsztatów i padÅ‚y oczywiste pytania dotyczÄ…ce kosztów takich zajęć, jak zajÄ™cia miaÅ‚yby wyglÄ…dać. itd.
Pomysł się spodobał, kwestia dogadania szczegółów. Obecnie mamy urwanie głowy, po nowym roku będziemy myśleć.
Otóż my takie warsztaty dla dzieci organizujemy od początku współpracy z "Olimpem". Dzieciaki przez sobotę i niedzielę kleją i malują modele zarówno plastikowe jak i z drewna. Około godziny 13.00 ich prace są nagradzane, co zresztą można było zobaczyć również w tym roku. Z tym że organizacją tego konkursu zajmuje się Olimp, my tylko dajemy instruktorów. Są też tam panie animatorki. Myślę, że na przyszły rok można by było te dzieciaki o których mowa przywieść do Lublina. Tylko kwestia jest transportu.

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #65 on: December 25, 2013, 07:50:44 PM »
Jeśli chodzi o koszty takich pokazów modelarskich to należy zakupić modele do sklejania, farby, kleje, pędzelki, Robiliśmy takie warsztaty koło Łukowa, gmina Łuków wzieła koszty na siebie, my natomiast zapewnialiśmy siłę fachową obsługę imprezy. Piotrek, Robert, Bogdan doglądali dzieciaków, ja robiłem pokaz klejenia, była też wystawa naszych modeli, plus także byli modelarze RC, koledzy z Grup Rekonstrukcji Historycznej. Do kosztów modeli, nalezy doliczyć również koszty przejazdu, oraz ew. wyżywienia. Koszt tamtej imprezy zamknął się w granicach 4 tysięcy. Myślę, że jest to suma adekwatna do tego wszystkiego co można zobaczyć na imprezie. Myślę Marcinie, że ty ze swoimi modelami również mógłbyś się pokazać na tej wystawie, zrobić również pokaz sklejania modelu z zapałek. Podejrzewam, że w Hrubieszowie są też modelarze plastikowi, którzy chcieli by się pokazać, czy modelarze RC. Sala - najlepiej sala gimnastyczna w szkole. Na tej stronie jest relacja zdjęciowa z tej imprezy:
www.ztslublin.pl/i-warsztaty--modelarskie-w-zalesiu-14-kwiecien-2012-r.html


Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #67 on: December 26, 2013, 10:18:16 AM »
W Hrubieszowie jest jakaÅ› modelarnia przy jednej ze szkół, tylko tam  budujÄ… tam jakieÅ› szybowce i chyba nic poza tym. Co do modelarzy plastikowych to nie wiem czy ktoÅ› taki jest.

Takie warsztaty musiałyby być finansowane z projektu, wiec i kwota dofinansowania byłaby większa.
 Projekty siÄ™ pisze do maja  i do sierpnia wiadomo co dostanie dofinansowanie. Termin realizacji wrzesieÅ„ - listopad.
W tym roku prowadziło się u nas 9 na 11 złożonych projektów, więc szanse są duże.
Inicjatywa się spodobała i jeśli padną konkretne postanowienia, skontaktuję się z Wami.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5