Author Topic: Problem z rozpoczÄ™ciem budowli  (Read 88549 times)

Lilou6

  • praktykant
Problem z rozpoczęciem budowli
« on: August 09, 2012, 11:53:55 AM »
Witam wszystkich modelarzy i przyszłych modelarzy.Mam pytanie,które już było wałkowane na tym forum.Ale problem w tym ze ja nie rozumiem jak zacząć budowanie np.ściany.Wiem,że na cegiełkę,ale nie wiem sciany robic od dolu i zapalke na zapalke do gory,czy jakoś przy tekturze czy przykleic do tektury.Jestem świeży w modelarstwie.Poprosze wypowiedz wlasna a nie z linku.Mile widziane ilustracje.Proszę o wyrozumialość.Pozdrawiam.

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #1 on: August 09, 2012, 02:35:48 PM »
Najpierw zrób szkielet budynku np. z tektury modelarskiej lub czegokolwiek sztywnego. Wycinasz w tym otwory na okna, drzwi.
Jak zrobisz jedną taką scianę np w kształcie prostokąta, kładziesz zapałki - od brzegu dłuższego boku w tym przypadku dołu sciany. I obklejasz zgodnie z tym co masz pod spodem - tam gdzie okna docinasz zapłki. I tak każda ścianę, mówiąc w skrócie. Póżniej równasz boki scian i skejasz rogami.

To jest ten najłatwiejszy sposób, Martin robi bezpośrednio z zapałek szkielet np jak w budowie okrętu



Był kiedyś poradnik dotyczący budowy scian, ale już go nie widze.

Lilou6

  • praktykant
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #2 on: August 09, 2012, 03:42:19 PM »
Bardzo dziekuje za wyrozumiałość i profesjonalna odpowiedz.Liczę na odpowiedz reszty użytkowników.

Lilou6

  • praktykant
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #3 on: August 09, 2012, 11:19:12 PM »
Skoro nie ma poradnika,może by zostal założony ponownie ?Na pewno sie przyda na forum

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #4 on: August 09, 2012, 11:26:00 PM »
W zasadzie sposób jaki opisaÅ‚ Andrzej jest najÅ‚atwiejszy - wycinasz z jakiegoÅ› materiaÅ‚u ksztaÅ‚t jednej Å›ciany budowli  i obklejasz zapaÅ‚kami zgodnie z poradnikiem. Åšciany później Å‚Ä…czysz maskujÄ…c poÅ‚Ä…czenia narożnikiem z zapaÅ‚ek.

Preferuję wykonać cały kształt budowli i je następnie obklejać by na rogach zapałki na siebie zachodziły, jak na zdjęciu


Szkielet można wykonać też z zapałek jednak jest to trudniejsze, sczególnie gdy mamy uzyskać gładką powierzchnię z obu stron i w miarę cienką jak jak np w modelu na zdjęciu.




Poradnik nie został ukończony, gdyż straciłem zdjęcia wykonane własnie w tym celu.



Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #5 on: August 10, 2012, 07:13:25 PM »
Co to za model budowli miał być, możesz dać więcej fotek?

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #6 on: August 14, 2012, 04:50:27 PM »
Z poślizgiem, ale zrobiłem fotki. Było to Notre Dame, projekt powstał w 98. PRównolegle powstawał zamek, więc skończyło sie na tym co widać. Może i lepiej że go nie skończyłem bo wstyd to teraz pokazać. :D

[attach=1][attach=2]

Dla kolegi Lilou6
CoÅ› w tym stylu - robisz szkielet z tektury/innego materiu i obklejasz.

[attach=3]

[attach=4]
[attach=5]
[attach=6]

Poniżej uzupełnienie tego co pokazałem wyżej. Szkielet z zapałek po położeniu warstwy zapałek i wstępnym szlifie.
[attach=7]
[attach=8]
[attach=9]
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Lilou6

  • praktykant
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #7 on: August 14, 2012, 05:15:14 PM »
Dziękuje za ponowną odpowiedz.Temat wyjaśniony.Pozdrawiam

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #8 on: August 14, 2012, 06:23:08 PM »
Może do końca tygodnia powstanie poradnik zbierające wszelkie mi znane sposoby budowy ścian, jednak nie obiecuje. :)
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Lilou6

  • praktykant
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #9 on: August 15, 2012, 12:33:10 PM »
Zapewne urozmaici te forum.Z obserwacji zauważyłem,że wielu przygody z zapałkami zaczyna budując dom,mieszkanie itd.Czekam z niecierpliwością na ten poradnik.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #10 on: August 18, 2012, 05:49:32 PM »
Częśc I i najważniejsza powstała w wersji 1.0 :)
http://modele.tawerna.biz/forum/podstawy/budowle-z-zapalek/msg452/#msg452
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Lilou6

  • praktykant
Znakomity i bardzo czytelny poradnik.Z mojej perspektywy bardzo ułatwi mi pracę nad moją budowlą.

zamek

  • praktykant
Odp: Problem z rozpoczęciem budowli
« Reply #12 on: January 14, 2014, 07:57:08 PM »
budynek nie jest taki zły, ale staranność w klejeniu jest najważniejsza bo każde złe złożenie widać niestety.
Szybkie odchudzanie? Tylko zielona kawa tabletki
Lata doświadczenia! Sprawdź jakie suplementy na masę używam!

jakubwis1997

  • praktykant
Wazon z kwiatami
« Reply #13 on: March 31, 2014, 05:30:48 PM »
Witam w temacie modelowania z zapałek jestem nowy :( ale próbuję zrobić altanę ogrodową dziś w szkole (nudy na lekcjach) :D wykonałem projekt co o tym myślicie?
1.podstawa pod podłogę
2.podłoga
3.ściana boczna

Drozdek

  • praktykant
Wazon z kwiatami
« Reply #14 on: May 23, 2014, 06:01:38 PM »
Witam, poniżej przedstawiam rysunek, który zainspirował mnie do spróbowania swoich sił w tej dziedzinie modelowania :) Doradzicie od czego zacząć, na co zwrócić uwagę itp? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Piotr

 

Sitemap 1 2 3 4 5