Author Topic: dom, sposób robienia Å›cian  (Read 7421 times)

kondziub12

  • praktykant
dom, sposób robienia ścian
« on: June 02, 2015, 07:15:04 PM »
Witam. od jakiegoÅ› czasu bawiÄ™ siÄ™ z zapaÅ‚kami, zrobiÅ‚em szkatuÅ‚kÄ™ i domek taki najprostszy. tylko że. domek robiÅ‚em na zasadzie szkieletu i na to zapaÅ‚ki.  Teraz mam pytanie, bo chcÄ™ zrobić model swojego domu lecz mam pewne wÄ…tpliwoÅ›ci. ten dom bÄ™dzie dość duży i chciaÅ‚bym  żeby siÄ™ sciany nie wyginaÅ‚y.
- lepiej jest zrobić podwójne ściany czy na zasadzie szkieletu? czy szkielet będzie sztywny na tyle żeby go przemieszczać?
- jak zrobić by jedno piętro było zdejmowane? obawiam sie ze robiac to oddzielnie moze nie pasować jedno do drugiego.
- , jakbym robił ściany po prostu na ciegiełke ale nie na leżąco tylko odrazu pionowo, np przy użyciu kątownika by była prosta to nie skrzywi mi się po wyschnięciu? czy moze jest mozliwosc zeby to ewentualni eusztywnic na czas schnięcia
- ostatnie pytanie, jakich zapałek modelarskich lepiej używać, 90mm, 52 czy 47mm?

z gory dzieki, pozdrawiam.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: dom, sposób robienia ścian
« Reply #1 on: June 03, 2015, 08:04:05 PM »
Witam
Sposób na budowę ścian przedstawiłem w poradniku na forum. Każdy sposób jest dobry jak wykona się go poprawnie. Jak widać na załączonych zdjęciach nic się nie wygina.

Quote
- jak zrobić by jedno piętro było zdejmowane? obawiam sie ze robiac to oddzielnie moze nie pasować jedno do drugiego.

Zrób całość i przetnij w połowie, jak się boisz robić dwa oddzielne ;)


Quote
ostatnie pytanie, jakich zapałek modelarskich lepiej używać, 90mm, 52 czy 47mm


W zasadzie obojętnie, chociaż jak widzę na allegro 90 mm są sprzedawane po 100 sztuk a mniejsze po 5000, więc wybór jest oczywisty...
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

kondziub12

  • praktykant
Odp: dom, sposób robienia ścian
« Reply #2 on: June 04, 2015, 01:08:44 PM »
no tak tylko chodzi o to czy jak będą ściany robione pionowo to pod wpływem zasychania kleju nie będą się robić krzywe? jak to ewentualnie usztywnić?

no chyba namyślę się na 52mm. A wy np. jakich zapałek używacie??

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: dom, sposób robienia ścian
« Reply #3 on: June 06, 2015, 10:47:42 AM »
Jak będzie robił najpierw szkielet budynku z jakiegoś materiału i do tego przyklejał te zapałki to będzie równo. Jak nie to przyklejanie zapałki do zapałki, jak cegły na budowie, może spowodować nieznaczne się wyginać, zależy też od kleju, odpowiedniego przygotowania zapałek, doświadczenia. Ciężko jednoznacznie powiedzieć czy będzie czy nie.


Ja od zawsze używam 44 mm.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5