Author Topic: Modelarstwo zapaÅ‚czane w Polsce i na Å›wiecie  (Read 25405 times)

Doevall1969

  • milczek
Odp: Modelarstwo zapałczane w Polsce i na świecie
« Reply #15 on: August 04, 2014, 10:34:06 AM »
Zaiście zacne modele:)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: Modelarstwo zapałczane w Polsce i na świecie
« Reply #16 on: October 20, 2014, 07:03:26 PM »
http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=13&t=65397
Relacja budowy modelu pancernika Roma  z drewna, też wyglÄ…da niezle


http://www.modelshipgallery.com/gallery/users/Song-Jung-Gun/user-index.html tu wszystkie modele z drewna tego pana ,naprawdÄ™ super.



Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Reyes

  • stażysta
  • **

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: Modelarstwo zapałczane w Polsce i na świecie
« Reply #18 on: October 09, 2016, 02:30:38 PM »
Hmm co z tego  że "najwiÄ™kszy" jak technicznie zwyczajnie niedbale wykonany. Nie ma w Polsce za dużo żaglowców z zapaÅ‚ek, jednak porównujÄ…c do tych co sÄ… zrobione, ten model jest daleko w tyle. Chociażby obie Wasy, pamiÄ™tam też jacht i pewnie parÄ™ ich modeli by sie znalazÅ‚o.

Jednak duży plus za żagle z zapałek, muszę to przyznać.
Quote
Model ma ponad dwa metry długości i około 130 cm wysokości.
Quote
mierzący 189 centymetrów długości, na który zużył około 80 tysięcy zapałek.

Dziwne rozbieżności. Skoro skala 1:57 to powinien miec 1,91m z bukszprytem lub 1,64m bez.
Co do liczby zapaÅ‚ek też mam wÄ…tpliwoÅ›ci, bo przy 163 cm Fuso  zużyÅ‚em ich 55 tyÅ› obklejajÄ…c pokÅ‚ad dwukrotnie a w niektórych miejscach 3 kropnie. Chociaż może rzeczywiÅ›cie tyle poszÅ‚o :-\

Quote
W sumie 10-miesięczna praca kosztowała go 500 złotych.

5 tyÅ› zapaÅ‚ek kosztuje 10 zÅ‚, czyli na zapaÅ‚ki powinien wydać 160 zÅ‚, niech bÄ™dzie że 200 zÅ‚. Kolejne 50 zÅ‚ to zakup klejów, nożyków etc,  nie wiem na co poszÅ‚o te 500. Chyba że multiszlifierkÄ…/wiertarka, bardzo drogi lakier, bo patrzÄ…c na jakość wykonania za dużo papieru Å›ciernego nie poszÅ‚o ;)


Kolega ma potencjał, jednak jak narazie idzie na ilość nie jakość, co nie jest dobre dla rozwoju umiejętności.

BTW. Największy model okrętu z zapałek w Polsce ma ok. 240 cm.

Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5