Author Topic: nakÅ‚adanie kleju  (Read 8279 times)

Raszyn

  • praktykant
nakładanie kleju
« on: February 02, 2016, 09:45:39 AM »
Witam wszystkich
Od kilku lat chciałem spróbować swoich sił w budowaniu modeli z zapałek a ze znalazłem jakieś 3 miesiące wolnego czasu postanowiłem się do tego porządnie przygotować w czym kompletnie pomogło mi to forum.
 Nie znalazÅ‚em tylko jednej ważnej moim zdaniem informacji
np. budujÄ…c Å›cianÄ™ w  domku ze szkieletem wykonanym z kartonu , klej nakÅ‚adam na zapaÅ‚kÄ™ z 3 stron czy tylko z 2 czy tylko z jednej strony
wiem ze  to maÅ‚o istotne ale morze siÄ™ tez okazać ze ma duży wpÅ‚yw na efekt koÅ„cowy modelu

jeśli pominąłem post na ten temat z góry przepraszam

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: nakładanie kleju
« Reply #1 on: February 02, 2016, 05:43:28 PM »
W zasadzie napisałem o tym jedno zdanie w temacie dotyczącym klejów "Kwestia dozowania klejów to już przyzwyczajenie i gust modelarza."
Szczerze mówiąc to nie ma znaczenia, bo zazwyczaj i tak nakłada się nadmiar kleju (mówię o vikolu lub polimerowym), który rozlewa się na wszelkie dostępne strony, gdyż musisz docisnąć zapałkę do zapałki.
 Chyba, że używasz jakiÅ› wybitnie maÅ‚ych dozowników lub dziwnych klejów np. cyjanopan (czego nie polecam), to smarujesz stronÄ™ zapaÅ‚ki przyklejanÄ… do podÅ‚oża a nastÄ™pne górÄ™ tejże zapaÅ‚ki by przykleić drugÄ… warstÄ™ itd.

Jakbyś nie nakładał kleju staraj się od razy zbierać nadmiar z powierzchni, gdyż będzie łatwiej to wyszlifować.

Powodzenia :)
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Raszyn

  • praktykant
Odp: nakładanie kleju
« Reply #2 on: February 03, 2016, 02:28:23 PM »
dziękuje
i zabieram siÄ™ do budowy

 

Sitemap 1 2 3 4 5