Recent Posts

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
71
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by Reyes on October 20, 2014, 07:38:08 PM »

Marcinie czekam na twojÄ… T-90, skonfrontujemy ja z mojÄ… plastikowÄ… w skali 1/72  ;D

Chciałeś rywalizacji to masz i nie ma tłumaczenia, że budujesz z zapałek. ;D
72
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by imek46 on October 20, 2014, 07:17:12 PM »
Marcinie jeszcze raz gratuluję ci nagród, ale jest to małe "ale". Stworzyliśmy te kategorie bo uważaliśmy, że modele z zapałek są piękne i żeby ogół mógł je zobaczyć. Chcieliśmy też aby Lubelskie Spotkania Modelarskie były takim miejscem, żeby modelarze ci mogli się spotkać na żywo, pogadać, wymienić uwagi i na żywo obejrzeć swoje modele. W roku ubiegłym tak to było. Spotkaliście się, było okej, a w tym roku kiszka. Żeby nie Marcin to trzeba by wywieszki z nazwami kategorii schować. Rozmawialiśmy o tym z Marcinem na koniec, bo jaki to jest sens rywalizacji jak tylko jest on sam jeden.

Marcinie czekam na twojÄ… T-90, skonfrontujemy ja z mojÄ… plastikowÄ… w skali 1/72  ;D

Jeszcze raz gratulujÄ™ i pozdrawiam.

Imieliński Zbigniew.
73
Ogólna dyskusja / Odp: Modelarstwo zapałczane w Polsce i na świecie
« Last post by Martin on October 20, 2014, 07:03:26 PM »
http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=13&t=65397
Relacja budowy modelu pancernika Roma  z drewna, też wyglÄ…da niezle


http://www.modelshipgallery.com/gallery/users/Song-Jung-Gun/user-index.html tu wszystkie modele z drewna tego pana ,naprawdÄ™ super.



74
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by Martin on October 20, 2014, 12:59:41 PM »

75
Statki, Okręty / Odp: IJN Fuso
« Last post by Martin on October 19, 2014, 08:59:54 PM »
W dniu 18.10.2014 model został ukończony.
Liczba zapałek ok. 55 tyś
Czas budowy 20.10.2011-18.10.2014  4250 h
[attachimg=1]
76
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by Martin on October 19, 2014, 08:14:12 PM »

Zastanawiam się czy nie mógłby startować do grand prixa konkursu 8)

DostaÅ‚em cynk, że byÅ‚ brany pod uwagÄ™ do tej nagrody.  Moralnie nie byÅ‚bym zadowolony, gdyż jako autor mógÅ‚bym wskazać kilka bÅ‚Ä™dów w modelu, które uważam za istotne i dyskwalifikujÄ…ce model z tytuÅ‚u najlepszy na konkursie.

Jako ciekawostkę powiem, że czas spędzony przy modelu to ok 4250 h(notowane) a żeby zdążyć ze wszystkim na wystawę wziąłem urlop w piątek i siedziałem od 6.10 rana w piątek do 7.20 sobotę bez przerwy, ponad 25 godzin nonstop.

Co ciekawe to wÅ‚aÅ›nie na VI LSM w 2011 zobaczyÅ‚em plastikowego Fuso i tak mi sie spodobaÅ‚, że musiaÅ‚em go zrobić z zapaÅ‚ek. Od dzisiaj choruje na inny model, których byÅ‚o nawet dwa  i też japoÅ„czyk  ;)





Myślę, że fajnie się zachowali organizatorzy, modeli było 7 więc było z czego wybierać. W zasadzie i tak nie masz konkurencji bo nikt takich modeli nie buduje.


Mimo wszystko brakowało mi emocji z tamtego roku, gdzie nie wiedziałem kto wygra. Najpierw myślałem, że nie przyznają pucharu, skoro jestem sam, ale jak usłyszałem "puchar za model z zapałek" to się już wiedziałem za który :) Chociaż M16 od ubiegłorocznego Mrap Coguara nie odbiegał wykonaniem, więc pewnie był drugi na liście kandydatów.
Niemniej byÅ‚o super i postaram siÄ™ o nowe modele za rok. WÅ‚aÅ›nie dziÄ™ki budowie modeli na ten konkurs zdobywam coraz wiÄ™cej doÅ›wiadczenia.  Na ukoÅ„czeniu mam dwa helikoptery, wiÄ™c po raz pierwszy cos takiego siÄ™ pojawi.
W planach mam też T-90, ale "bojÄ™" sie tego modelu  :-\

77
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by Reyes on October 19, 2014, 07:38:53 PM »
Gratulacje!!

Fuso model kosmiczny. Nawet jakby przyjechały wszystkie modele z zapałek w Polsce to i tak nikt by go nie przebił.
Zastanawiam się czy nie mógłby startować do grand prixa konkursu 8)


Myślę, że fajnie się zachowali organizatorzy, modeli było 7 więc było z czego wybierać. W zasadzie i tak nie masz konkurencji bo nikt takich modeli nie buduje.





78
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Last post by Martin on October 19, 2014, 07:22:10 PM »
IX Lubelskie Spotkania Modelarskie zakończone. Zdobyłem 4 wyróżnienia, medale, nagrody rzeczowe oraz puchar za okręt IJN Fuso.

Niestety koledzy nie przyjechali, więc byłem sam dla siebie konkurencją, ale i tak było fajnie.

[attach=1]
79
Jak mam to zrobić / Odp: Witam
« Last post by Albrecht on October 19, 2014, 10:12:29 AM »
Okna pol okregi  gdyz z nimi mam najwiekszy problem
80
Jak mam to zrobić / Odp: krzywe ściany
« Last post by kondziub12 on October 18, 2014, 09:33:24 PM »
no w następnej budowie postaram się tak zrobić, lecz, jest jakiś inny sposób bez tektury?
Bo ja to robiłem na zasadzie takiej że by szkielet i do tego szkieletu kleiłem zapałki, i szkielet przez to powstał krzywy, a nie tak jak tutaj że zapałki są bezpośrednio jako ściana odrazu.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »