Tematyka zapaÅ‚czana > Statki, Okręty

IJN Fuso

(1/12) > >>

Martin:
Od jakiegoś czasu przygotowuję się do budowy, więc założę temacik.
Wygląd okrętu:



Chwilowo myślę nad techniką wykonywania tego modelu.
ZastanawiaÅ‚em siÄ™ nad wrÄ™gami z zapaÅ‚ek jednak to wydÅ‚uży czas budowy o poÅ‚owÄ™. ChciaÅ‚bym go wykonać w dużej skali i wstepnie wyskalowaÅ‚em sobie na 1,58 m dÅ‚ugoÅ›ci. OkrÄ™t  sam w sobie jest dÅ‚ugi (w porównaniu do Arizony) i znacznie trudniejszy, wiÄ™c skÅ‚aniam siÄ™ bardziej ku wrÄ™gom tekturowym.

Model na podstawie Military model 2007 w oryginale, który to dostałem rok temu na gwiazdkę :)


Materiał gotowy ;):
[attach=1]

Reyes:
1,58 m dÅ‚ugoÅ›ci  :o Hit nastepnych LSM ;D

Nie widze sensu bawić się we wręgi z zapałek. Szkoda czasu, budulca, a i tak będziesz miał co robić na pokładzie..

Andrzej:
Jednak ten model. ;D Zdecydowanie trudniejszy niż Arizona dodatkowo kształ kadłuba japońskich pancerników jest jak zwykle pogmatwany.


--- Quote from: Jacek on October 26, 2011, 07:05:30 AM ---
Nie widze sensu bawić się we wręgi z zapałek. Szkoda czasu, budulca, a i tak będziesz miał co robić na pokładzie..

--- End quote ---

Też tak sądzę, szczególnie w tej skali..

Martin:
Zastanawiałem się nad materiałem na te wręgi. Tektura 3mm jest zwyczajnie za wąska i przy tak dużym modelu jest mało sztywna. Nie chce by model był ciężki bo będzie stał na półce, więc jednym dostepnym materiałem będzie tektura falista 2 warstwowa. Zaczynam już wycinać wręgi, zobaczymy jak wyjdzie.

Arvena:
Wrzuć fotki z budowy tego szkieletu, bo jestem ciekawa wielkości modelu. ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 1 2 3 4 5 
Go to full version