Tematyka zapałczana > Pojazdy cywilne i wojskowe

MRAP Cougar

(1/6) > >>

Martin:
Długo nic nie pisałem, co nie oznacza że porzuciłem to hobby, jak mnie niektórzy pytali ;)
Co prawda Fuso stoi nie ruszony od października i szczerze nie wiem kiedy go wezmę na warsztat, mam nadzieje, że w tym roku. Dużo czasu zajęło mi wykonanie pewnego nietypowego projektu, który mi nie wyszedł.

Ostatnio oglądałem zdjęcia wojsk amerykańskich w Afganistanie i zaintrygował mnie pojazd Wujka Sama mianowicie MRAP Cougar 4x4. Jest kilka wersji tych pojazdów, postanowiłem wykonać poniższy:



Model ze względu na swoje kanciaste kształty, jest stosunkowo prostym pojazdem, nie licząc podwozia i szczegółów.
Powstały kadłub, stan po szlifie 220, parę niedociągnięć muszę jeszcze poprawić.
Szyba jest tymczasowa.
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]

Powstają koła, z którymi mam niemały problem ze względu na bieżnik, którego nie mogę wyciąć w klocku i muszę doklejać z zapałek.
[attach=5]

Teraz na głowie mam inne sprawy, po weekendzie znowu powrócę z nowym zapałem i może zdjęciami :D

Przy okazji kółka do innego modelu tzw. Hummera  ;)
[attach=4]

Andrzej:
Nareście doczekalimy się czegoś nowego. Naprawę niezły wybór modelu, kształtem jak powiedziałeś idealny do budowy. Wbrew pozorom model trudny, szczególnie podwozie.

Bieżnik musisz docinać innej możliwości nie masz, sczególnie że felgi za bardzo wyciete i musisz wizualnie podnieść profil opony. Skrzynie są ciut za duże z boku.


http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=15904


--- Quote ---Dużo czasu zajęło mi wykonanie pewnego nietypowego projektu, który mi nie wyszedł.
--- End quote ---
Szkoda bo zapowiadała się niezle. Chyba jest jeszcze do uratowania?

--- Quote ---Przy okazji kółka do innego modelu tzw. Hummera
--- End quote ---
Gdzie relacja? :D

Martin:

--- Quote from: Andrzej on January 18, 2013, 07:54:51 AM ---

--- Quote ---Przy okazji kółka do innego modelu tzw. Hummera
--- End quote ---
Gdzie relacja? :D

--- End quote ---

BÄ™dzie jak powstanie coÅ› konstruktywnego.  ;)

Andrzej:
JakieÅ› postepy prac?

Martin:
Sesja na głowie, więc za duzo postępów nie ma. Męczę bieżnik opon i robię zawieszenie.
[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 1 2 3 4 5 
Go to full version