Author Topic: Wycena modelu z zapaÅ‚ek  (Read 9884 times)

excemydom

  • Guest
Wycena modelu z zapałek
« on: February 09, 2012, 06:09:17 PM »
Zastanawiam się ile można dostać za wykonanie przykladowego modelu z zapałek np. domku, stadionu, czy statku. Da się to jakoś obliczyć? Stawka godzinowa, czy po skończeniu modelu brać za całość?

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: Wycena modelu z zapałek
« Reply #1 on: February 09, 2012, 06:22:22 PM »
Wszystko zależy od umiejętności modelarza - inna stawka jest np za malowanie portretu u studenta z plastycznej inna za portret u znanego malarza, Niby to samo ale jednak coś innego. zł/h to raczej kiepski przelicznik...

Tak swoja drogą dla śmiechu...

http://forum-zapalki.eu/wystawa-p-ock-orlen-arena-t3012.html

Tu masz parÄ™ "profesjonalnych" wycen ;p

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: Wycena modelu z zapałek
« Reply #2 on: February 09, 2012, 06:56:51 PM »
Wszystko zależy od umiejętności modelarza - inna stawka jest np za malowanie portretu u studenta z plastycznej inna za portret u znanego malarza. Niby to samo, ale jednak coś innego.
CoÅ› w tym jest - im lepszy specjalista robi dany model, tym cena może siÄ™ za niego zwiÄ™kszać. Problem ze stawkÄ… godzinowÄ… jest jeden - osoba doÅ›wiadczona zrobi szybciej dany model niż osoba o mniejszym potencjale. StosujÄ…c tÄ… samÄ… stawkÄ™  można otrzymać paradoks.
OsobiÅ›cie porównywaÅ‚bym to do malarstwa gdzie umiejÄ™tnoÅ›ci (udokumentowane poprzednimi modelami),  doÅ›wiadczenie sÄ… podstawÄ… do wyceny. Wszystko zależy od obiek,tywnej oceny projektu, oraz wÅ‚asnych umiejÄ™tnoÅ›ci.

Możemy gdybać, poczekajmy na ocene/wypowiedz  prawdziwego specjalisty. Z tego co wiem Martin miaÅ‚ troche propozycji kupna/ wykonania modelu.



Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: Wycena modelu z zapałek
« Reply #3 on: February 16, 2012, 07:12:25 AM »
Wycena budowy modelu jest praktycznie w tym rodzaju modelarstwa niewykonalna przed jego powstaniem. WyglÄ…d modelu w 100% zależy od umiejÄ™tnoÅ›ci modelarza i nie zawsze może odpowiadać oryginaÅ‚owi. Ciężko jest zaÅ‚ożyć żę siÄ™ wykona (lub nie wykona) jakiÅ› element część, w modelu jeÅ›li siÄ™ fizycznie do tego nie zabierze. Co prawda każdy element można wykonać, jednak wiÄ™kszoÅ›c ma prob lemy z tymi najprostszymi. Po ukoÅ„czeniu i owszem wyceniać można, jednak stawka godzinowa jest  pewnym wyznacznikiem a nie bazÄ… do wyceny.
Kolega w tym topicu, który link podaliÅ›cie, imo dobrze "siÄ™" wyceniÅ‚ 2,5 tyÅ› (chociaż to i tak zawyżona kwota, oceniajÄ…c poprzednie modele), póżniej specjaliÅ›ci od pÅ‚ytek etc. zaczÄ™li bujac w obÅ‚okach i podawać jakięś nierealne kwoty 6-10 tyÅ›.  ::).

Kilka ofert kupna modelów jakie dostałem:
1. Zamek - 1,5 tyÅ› zÅ‚ 2,5  i raz 4.
2. domki miałem po 50 zł kilka ofert
3. Arizona - 2 tyÅ› i 6 tyÅ›
4. Bismarck - 1 tyÅ›
5. Santa Maria - 200 zł
6. Titanic - 1,5 tyÅ›

Te które pamiętam, jak widać to były oferty od innych osób.

SwojÄ… droga -  piekny, 2,5 metrowy Titanic Tima Elkansa, zdjÄ™cie na dole, zostaÅ‚ sprzedany za ponad 15 tyÅ› USD czyli ok 45 tyÅ› . Jak twierdzi robiÅ‚ go 10 lat przez 3500 tyÅ› godzin, czyli wychodzi ok 12,8 zÅ‚/h. Zawsze to jakaÅ› podstawa.


Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

zamek

  • praktykant
Odp: Wycena modelu z zapałek
« Reply #4 on: January 14, 2014, 07:53:25 PM »
Gratulacje takich pięknych modeli :) oby były jeszcze ładniejsze i większe, a ja początkująca jetem w tym kierunku:)
Szybkie odchudzanie? Tylko zielona kawa tabletki
Lata doświadczenia! Sprawdź jakie suplementy na masę używam!

 

Sitemap 1 2 3 4 5