Author Topic: 1 kroki prosze o opinie  (Read 13824 times)

Manix85

  • praktykant
1 kroki prosze o opinie
« on: November 22, 2014, 05:06:23 PM »
Witam wszystkich jestem nowicjuszem jeÅ›li chodzi o modele z zapaÅ‚ek  wystartowaÅ‚em z próbÄ… zrobienia modelu domku (dziaÅ‚kowego) którego pamiÄ™tam z przed x lat a który już nie istnieje zaÅ‚Ä…czam zdjÄ™cie   i proszÄ™ o opinie co jest źle co robić inaczej itd. staram siÄ™ jak tylko mogÄ™ aby efekt byÅ‚ jak najlepszy z góry wszystkim dziÄ™kujÄ™ :)  w miarÄ™ postÄ™pów jeÅ›li ja zaakceptuje ze można to upublicznić :) bedÄ™ dodawaÅ‚ zdjÄ™cia przypominam ze to model w trakcie budowy :)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #1 on: November 22, 2014, 05:55:46 PM »
Widzę, że używasz zapałek sklepowych, ale postaraj się o selekcję zapałek, mówię o tych ciemnych w ścianach.
Lepiej dociskaj do siebie zapałki, bo w tej podłodze widzę szpary. Staraj się każda płaską powierzchnię kleić jak ściany bo dwa rzędy równoległych zapałek nie są zbyt estetyczne, jak te na podłodze (osobiście nie lubię tego)

Ciężko Ci to będzie wyszlifować, jeśli masz taki zamiar. Dla wzmocnienia ścian możesz posmarować je kleiem od wewnątrz.

W miarÄ™ prosto to Ci wychodzi, szczególnie że Å›ciany to  jedna zapaÅ‚ka na drugiej,  buduj dalej.

Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Manix85

  • praktykant
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #2 on: November 22, 2014, 10:38:26 PM »
Dziekuje za rade potwierdzam niektóre zapaÅ‚ki sa niestety krzywe lub poniszczone  staram sie selekjonowac  ale to bym musial z 70% odrzucić co do scian wlasnie myslalem pózniej je wyszlifowac tylko jak byÅ› mi doradzil? jakim papierem sciernym? czy jakÄ…Å› inna metodÄ…  w miare postepów bede dodawaÅ‚ zdjecia to prosiÅ‚ bym o opinie tÄ… zÅ‚Ä… i tÄ… dobra też :)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #3 on: November 23, 2014, 12:41:27 PM »
Na temat szlifowania masz dość obszerny poradnik na forum.

Problem z tym, że tak zbudowane Å›ciany sÄ… dość kruche i wiÄ™kszy nacisk  je powygina, jak nie zÅ‚amie. Jako, że to Twój pierwszy model proponuje nie szlifować, a ewentualnie w kolejnych weźmiesz pod uwagÄ™ ten aspekt.
Ewentualnie możesz to zrobić ręcznie kawałkiem papieru w dłoni, lub użycie wiertarki z krążkiem ściernym, co dla niewprawionej ręki może być niebezpieczne dla modelu.

Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Manix85

  • praktykant
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #4 on: November 23, 2014, 09:17:01 PM »
Ok dziÄ™kuje za rady no przyznam to nie takie proste zrobić Å‚adnie ale 1 model to jest taki treningowy już wiem mniej wiÄ™cej co w "trawie piszczy" zamówiÅ‚em na E-bay  zapaÅ‚ki modelarskie na razie pociÄ…gnÄ™  ten model na sklepowych do koÅ„ca a nastÄ™pny postaram siÄ™ bardziej przyÅ‚ozyć przede wszystkim do dokÅ‚adnoÅ›ci i równoÅ›ci  jak naraźie  to dotarÅ‚em do tego etapu przedemnÄ… dach plaski i 4-ro spadzisty plus tzw. weranda zadaszona z barierka :) no i wykoÅ„czenie obciÄ™ce nadmiaru reszty wygladzenie itd.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #5 on: November 24, 2014, 05:19:54 PM »
Jak bÄ™dziesz miaÅ‚ możliwość to proszÄ™ zrób parÄ™ fotek tych zapaÅ‚ek, jestem ciekawy ich jakoÅ›ci skoro to  zagraniczna firma.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Manix85

  • praktykant
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #6 on: November 24, 2014, 11:11:23 PM »
Ok zrobię fotki na aukcji wyglądały ładnie sprawdzałem dziś to za 2 dni powinny dojść

Manix85

  • praktykant
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #7 on: November 26, 2014, 10:21:32 PM »
Nareszcie :) doszedÅ‚ mi materiaÅ‚ na budowÄ™  poniżej parÄ™ fotek tych zapaÅ‚ek modelarskich  osobiste wrażenie mam że nie bardzo siÄ™ różniÄ… od tych zapaÅ‚em sklepowych  tylko ze sÄ… bez siarki no i może troszkÄ™ lepszej jakoÅ›ci  dokupiÅ‚em jeszcze patyczki do zrobienia dachu, i wiÄ™ksze zapaÅ‚ki 

foto 1 - w takim opakowaniu przyszły
foto2 - z bliska
foto 3 - z lewej modelarskie z prawej sklepowe tak dla porównania :)
foto 4 - większe zapałki ( dla mnie lepsze w obróbce)
foto 5 -  na takim etapie jestem i tu sÄ… te patyczki które chce przeznaczyć na dach

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #8 on: November 26, 2014, 10:35:40 PM »
Dziękuję, byłem ciekawy jak te zagraniczne wyglądają. Na pierwszy rzut oka różnic pomiędzy nimi a tymi z allegro chyba nie ma. Te duże dość fajne, miałem kilka pudełek, można robić nimi większe, dłuższe elementy.

Mała uwaga. Nie wiem jakim klejem kleisz, ale jeśli vikolem lub vikolopodobnym (na bazie wody) to te szpatułki mogą się nieznacznie wyginać, gdy będą mokre.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Manix85

  • praktykant
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #9 on: November 27, 2014, 01:55:57 PM »
Ok dziękuję za radę co do kleju szczerze nie wiem ale jest silny i bezbarwny bezwonny w tygodniu mam mało czasu bo pracuje do dość pozna ale na weekend nadrobie straty ogólnie szczerze mówiąc wciąga mnie to coraz bardziej. W tym fachu jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia chyba dzięki za wszystko :-D

Manix85

  • praktykant
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #10 on: November 28, 2014, 11:31:22 PM »
Mam pytanie czy dobrze zaczynam dach? ??? czy sa inne sposoby bo szczeze mowiac jest tu duzo precyzji aby dociąć te szpatulki tak aby sie zgrywaly na łączeniach

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #11 on: November 29, 2014, 11:07:53 AM »
Dach można robić tak samo jak ściany, kwestia dobrego szkieletu.
Jak chcesz robić go ze szpatułek to jest to jedyne wyjście przy tym szkielecie.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Manix85

  • praktykant
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #12 on: November 30, 2014, 09:56:19 PM »
 Witam.. udaÅ‚o siÄ™ mi skonczyć dach i wyszlifować Å›ciany  prosiÅ‚ bym o opinie czy jest dobrze   i mam pytanie bo bede lakierowal tylko nie wiem czym to wyczyscic z tego pyÅ‚u po szlifie jakimÅ› rozpuszczalnikiem czy innym srodkiem

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #13 on: December 01, 2014, 05:47:45 PM »
Cieszę się, że skończyłeś swój pierwszy model. Ciężko takie oceniać, mogę wskazać parę elementów nad którymi musisz popracować, m.in. szpary pomiędzy zapałkami oraz duża ilość kleju na modelu. Dach z zapałek też byłby mile widziany :)
Wybrałeś dość trudny sposób budowy ścian i w miarę prosto Ci to wyszło.

Pył z modelu najlepiej zebrać odkurzaczem lub czystym suchym pędzlem. Przy lakierowaniu pędzel z lakierem ujawni wszelkie szpary.

 Jak Ci siÄ™ nie znudziÅ‚o to zabieraj siÄ™ za kolejny model :)
Pozdrawiam
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Manix85

  • praktykant
Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Reply #14 on: December 14, 2014, 11:14:24 AM »
Witam tak jak obiecalem  oto fotki ukonczonego mojego pierwszego modelu z zapalek :) teraz zastanawiam sie z czym wystartować nowym :) jeszcze raz dzieki za wszystko jak bym sie zdecydowal z czyms nowym to odezwe sie :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5