Author Topic: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.  (Read 37884 times)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #15 on: September 13, 2013, 03:04:22 PM »
Zastanawiam siÄ™ co wystawie w kategorii budowle :-\

Zamek  :)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #16 on: September 14, 2013, 02:58:55 PM »
Ok. zarejestrowałem się. W formularzu są dwa pola, rozumiem że nieważne w tej klasie tj.
Quote
Wydawnictwo/Producent:
Junior/senior


W regulaminie na stronie i pdf w jest błąd

Quote
KONKURS MODELI Z ZAPAŁEK

 Konkurs modeli kartonowych odbywa siÄ™ bez podziaÅ‚u na skale i kategorie wiekowe. W przypadku maÅ‚ej liczby wystawiajÄ…cych organizatorzy zastrzegajÄ… sobie prawo do Å‚Ä…czenia klas modeli.

Quote
Opłaty startowe wynoszą:

• od zawodników wieku do lat 18 (junior) – 5 zł
• od zawodników w wieku powyżej lat 18 (senior) – 10 zł.

Opłata startowa wynosi 10 zł czy 5 zł, czy tu podział jest istotny? To jest za jeden wystawiony model czy za modelarza bez względu na ilość?



Zastanawiam siÄ™ co wystawie w kategorii budowle :-\
Zamek  :)

13 letni model pokryty kurzem i wyjątkowo trudny do transportu, muszę to przemyśleć.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #17 on: September 17, 2013, 07:28:45 PM »
Witam
Po kolei:

Proszę wypełniać wszystkie pola w formularzu - wydawnictwo/producent też - wpisujcie powiedzmy "zapałki"

Junior/senior - konkurs modeli z zapałek odbędzie się bez takiego podziału, ale proszę wybierać właściwe. Przewidziane są różne dodatkowe nagrody specjalnie dla juniorów.

Opłata startowa 5 zł dla juniora, 10 zł dla seniora - bez względu na ilość zgłoszonych modeli.

Błąd w regulaminie poprawiony, dziękuje za zwrócenie uwagi!

Odnośnie rejestracji i mejla z linkiem aktywacyjnym - musiałeś po prostu gdzieś przegapić. Rejestracja działa i takie e-maile są rozsyłane automatycznie. Twoje konto w drodze wyjątku aktywowaliśmy od zaplecza. Aby dodać modele zaloguj się na stronie ZTS danymi, których użyłeś przy rejestracji.
Pozdrawiam

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #18 on: September 17, 2013, 09:02:16 PM »
Dziękuje, jednak moja wina, podałem zły email. Wysłałem w tej sprawie info.


Swoją drogą mobilizujący jest ten Wasz licznik na stronie, muszę na konkurs skończyć dwa modele a odliczanie trwa ;)
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #19 on: September 18, 2013, 07:01:39 PM »
Tak się zastanawiam, skoro będzie konkurs i modele będą wcześniej przywożone i umieszczane z innymi modelami, to nie będzie minusem dla Twojej autopromocji? (nie będziesz siedział obok swoich modeli.)

Modele będą odgrodzone to fakt, jednak zawsze to osobista autoprezentacja :)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #20 on: September 18, 2013, 09:41:53 PM »

 Masz racje to jest duży minus, chociaż zawsze mogÄ™ przyjechać w niedzielÄ™, tylko na wystawÄ™.

2 miesiące to dużo czasu, porozmawiamy tydzień przed imprezą.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Andrzej

  • fachowiec
  • ***
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #21 on: September 21, 2013, 07:11:26 PM »
Quote
Przewiduje siÄ™ przyznanie GRAND PRIX konkursu oraz inne nagrody specjalne.
Modele z zapałek też będą brane pod uwagę przy przyznawaniu tych nagród?

JaCkyL

  • praktykant
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #22 on: September 25, 2013, 10:55:43 PM »
Wszystkie modele zgłoszone do konkursu są brane pod uwagę przy przyznawaniu nagród specjalnych, np. głównej nagrody LSM - Grand Prix Lubelskich Spotkań Modelarskich. Także i modele z zapałek mają równe szanse.

Pozdrawiam
Jacek

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #23 on: September 26, 2013, 05:34:22 PM »
Zastanawiam się jakie szanse mają modele z zapałek w starciu z plastikami czy kartonem.. chyba dość małe.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #24 on: September 26, 2013, 06:21:09 PM »
Powiedzmy sobie szczerze, przy tak odmiennym modelarstwie, szans raczej nie majÄ….
Nie mniej cieszę się, że będą brane pod uwagę.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #25 on: October 01, 2013, 12:05:59 PM »
Panowie mam jeszcze jednÄ… sprawÄ™. MyÅ›lÄ™, że bardzo ważnÄ… i chciaÅ‚bym być dobrze zrozumiany.  Otóż konkurs nasz od samego poczÄ…tku jest organizowany w formule oceny "Podoba siÄ™/ nie podoba"
Ta forma oceny sprawdza się w większości konkursów tego typu w Polsce i zagranicą. Nie ma limitu przywożonych modeli, ale i tak nagrodę, można dostać
tylko za jeden najlepszy zdaniem sędziów model danego uczestnika w danej kategorii. Także nie ma sensu przywozić np. 50 modeli. To jest jedna sprawa. Druga sprawa to
jesteśmy ograniczeni powierzchniowo co od ilości stołów. Chcę tylko dodać , że co roku mamy około 700 modeli plastikowych i kartonowych. O ile jeszcze
modele plastikowe czy kartonowe mają swoje skale i w przybliżeniu można określić ich wymiary, o tyle wasze modele są dość duże gabarytowo. Nie chcemy my jako organizatorzy
już na początku w konkursie modeli z zapałek wprowadzać jakiś ograniczeń co do ilości wystawianych modeli w danej kategorii, ale liczymy na Wasze podejście
ze zrozumieniem do tego problemu. Dla nas konkurs modeli z zapałek jest też nowością, a nie chcemy od razu na początku polec na tym. Zobaczymy jak to się rozwinie.
 Także na koniec mojego wywodu, myÅ›lÄ™ koledzy, że podejdziecie, że zrozumieniem do tego problemu.. Przyjeżdżajcie do nas , że swoim najlepszym modelem.

Pozdrawiam Imieliński Zbigniew
tel.513043236
email: imek46@tlen.pl

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #26 on: October 01, 2013, 12:20:19 PM »
Panowie zastanawiacie się czy pod uwagę w przydzielaniu Grand Prixa będą brane pod uwagę modele z zapałek. Jacek już na to odpowiedział. Ktoś się też z was zastanawia czy mają szansę. Powiem tak, na czwartej edycji naszej imprezy Grand Prixa dostał model t-55 w chorwackim malowaniu w skali 1/72, na piątej edycji model figurki "Bad Boya" w tak małej skali, że żeby ją ocenić musieliśmy zrobić zdjęcie. W roku ubiegłym Grand Prixa dostał model kartonowy motocykla Aprilla, a dwa lata temu model kartonowy XIX wiecznej lokomotywy. Także jeśli model jest wykonany na bardzo wysokim poziomie, to jest to obojętne czy jest to model z plastiku, kartonu czy zapałek. U nas ma równe szanse.

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #27 on: October 01, 2013, 10:05:17 PM »
Jestem świadomy ewentualnych problemów i mniej więcej wiem jak sprawa wygląda z miejscem pod modele.
Oczywiście nie zamierzam przywozić takiej floty jak na wystawy.
Problem w tym, że chciałbym wystawić swoje dwa największe (i najlepsze) modele:
 w kategorii  budowle -  zamek, który byÅ‚ w 2010 w  Gali. Wiem, że jest duży, szerokość 54 cm zdjÄ™cie
w kategorii okrÄ™ty -  IJN FUS0 dÅ‚ 1,60 m, szer 35 cm a jak go nie skoÅ„czÄ™ to USS Arizona dÅ‚.1,30, która byÅ‚a na dwóch poprzednich wystawach. Jak siÄ™ je ustawi prostopadle do stoÅ‚u to bÄ™dzie trochÄ™ wystawaÅ‚, ale siÄ™ zmieÅ›ci.
kategoria pojazdy - dwa lub 3 małe modele, gabarytowo jak plastiki, wiec problemu nie będzie.
w kategorii inne  - mam bardzo maÅ‚y model, jednak nie skoÅ„czony, nie zajmie z podstawkÄ… wiÄ™cej niż 15cm x15 cm.
JeÅ›li rzeczywiÅ›cie nie macie dużo miejsca to  mogÄ™ zrezygnować z tego zamku, tylko nie mam co w tej kategorii wystawić.
Zapewne kat. pojazdy nie wystartuje, wiec liczę, że ją połączycie z kat. inne, która ma duże szanse na start.

Z tego co czytaÅ‚em niektórzy zamierzajÄ… przywieźć parÄ™ takich samych modeli (stadiony) które sÄ… niestety dość spore.  Niestety nastawili siÄ™ na konkurs - wystawÄ™, wiec w zamierzeniu niektórzy bÄ™dÄ… chcieli zabrać jak najwiÄ™cej.

Nie wiem czy wÅ‚aÅ›nie nie powinniÅ›cie wprowadzić limit  zgÅ‚aszanych modeli z zapaÅ‚ek na kategoriÄ™. Mam też inny pomysÅ‚ co do organizacji, ale może o tym porozmawiamy jak siÄ™ spotkamy i sprawdzimy jak to bÄ™dzie w tym roku.

Co do oceniania, powiem tylko że budowanie od podstaw modeli z drewnianych patyczków, które każdy trzeba przejrzeć, zdecydowanie różni siÄ™ od budowy modeli plastikowych  szpachlowanych, malowanych etc., Tu nie ma wycinanek i innych gotowców, gotowych blaszek a każdy szczegół trzeba tworzyć od podstaw z materiaÅ‚u gorszego do obróbki niż jednolite drewno. Niestety zapaÅ‚ki majÄ…  swoje ograniczenia, których siÄ™ nie przeskoczy.  ProszÄ™ wziąć to pod uwagÄ™, gdy bÄ™dziecie próbowali porównać plastiki/kartony z tym co my zrobimy i przywieziemy.

Pozdrawiam
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #28 on: October 02, 2013, 08:39:54 PM »
Dlatego Marcinie zależało by nam organizatorom, aby przed samą oceną modeli porozmawiać z tobą jako fachowcem w budowie modeli i żebyś podpowiedział nam na co należy zwrócić baczną uwagę przy ocenie modeli z zapałek. Zależało by nam też abyś był może nie w samej komisji oceniającej, ale takim powiedzmy koordynatorem naszych poczynań. Jakby np. wynikł jakiś problem z oceną. Co do tego czy ustalić limit w kategoriach co raz bardziej się do tego skłaniamy aby taki był. Ja myślę że w przyszłym tygodniu podejmiemy wiążące decyzje co do tego problemu.

Pozdrawiam Zbyszek

imek46

  • adept
  • *
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Reply #29 on: October 16, 2013, 01:43:37 PM »
Witam.

Mam do przekazania w imieniu organizatorów bardzo ważną decyzję. Otóż postanowiliśmy wprowadzić ograniczenia jeśli chodzi o modele w konkursie modeli z zapałek. Każdy modelarz może wystawić maksymalnie dwa modele w danej klasie. A klasy są przypominam:

MZO - Statki Okręty
MZS - Samoloty
MZP - Pojazdy
MZB - Budowle
MZI - Pozostałe.

Proszę też czytać regulamin ze zrozumieniem. Wypełnienie i zdanie karty zgłoszeniowej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu naszej imprezy. Regulamin ten podaje również, że decyzje komisji sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu.

Pozdrawiam i zapraszam

Zbigniew Imieliński

ZTS Lublin

 

Sitemap 1 2 3 4 5