Author Topic: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.  (Read 26812 times)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #15 on: October 19, 2014, 07:22:10 PM »
IX Lubelskie Spotkania Modelarskie zakończone. Zdobyłem 4 wyróżnienia, medale, nagrody rzeczowe oraz puchar za okręt IJN Fuso.

Niestety koledzy nie przyjechali, więc byłem sam dla siebie konkurencją, ale i tak było fajnie.

[attach=1]
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #16 on: October 19, 2014, 07:38:53 PM »
Gratulacje!!

Fuso model kosmiczny. Nawet jakby przyjechały wszystkie modele z zapałek w Polsce to i tak nikt by go nie przebił.
Zastanawiam się czy nie mógłby startować do grand prixa konkursu 8)


Myślę, że fajnie się zachowali organizatorzy, modeli było 7 więc było z czego wybierać. W zasadzie i tak nie masz konkurencji bo nikt takich modeli nie buduje.






Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #17 on: October 19, 2014, 08:14:12 PM »

Zastanawiam się czy nie mógłby startować do grand prixa konkursu 8)

DostaÅ‚em cynk, że byÅ‚ brany pod uwagÄ™ do tej nagrody.  Moralnie nie byÅ‚bym zadowolony, gdyż jako autor mógÅ‚bym wskazać kilka bÅ‚Ä™dów w modelu, które uważam za istotne i dyskwalifikujÄ…ce model z tytuÅ‚u najlepszy na konkursie.

Jako ciekawostkę powiem, że czas spędzony przy modelu to ok 4250 h(notowane) a żeby zdążyć ze wszystkim na wystawę wziąłem urlop w piątek i siedziałem od 6.10 rana w piątek do 7.20 sobotę bez przerwy, ponad 25 godzin nonstop.

Co ciekawe to wÅ‚aÅ›nie na VI LSM w 2011 zobaczyÅ‚em plastikowego Fuso i tak mi sie spodobaÅ‚, że musiaÅ‚em go zrobić z zapaÅ‚ek. Od dzisiaj choruje na inny model, których byÅ‚o nawet dwa  i też japoÅ„czyk  ;)





Myślę, że fajnie się zachowali organizatorzy, modeli było 7 więc było z czego wybierać. W zasadzie i tak nie masz konkurencji bo nikt takich modeli nie buduje.


Mimo wszystko brakowało mi emocji z tamtego roku, gdzie nie wiedziałem kto wygra. Najpierw myślałem, że nie przyznają pucharu, skoro jestem sam, ale jak usłyszałem "puchar za model z zapałek" to się już wiedziałem za który :) Chociaż M16 od ubiegłorocznego Mrap Coguara nie odbiegał wykonaniem, więc pewnie był drugi na liście kandydatów.
Niemniej byÅ‚o super i postaram siÄ™ o nowe modele za rok. WÅ‚aÅ›nie dziÄ™ki budowie modeli na ten konkurs zdobywam coraz wiÄ™cej doÅ›wiadczenia.  Na ukoÅ„czeniu mam dwa helikoptery, wiÄ™c po raz pierwszy cos takiego siÄ™ pojawi.
W planach mam też T-90, ale "bojÄ™" sie tego modelu  :-\

Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #18 on: October 20, 2014, 12:59:41 PM »

Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

imek46

  • adept
  • *
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #19 on: October 20, 2014, 07:17:12 PM »
Marcinie jeszcze raz gratuluję ci nagród, ale jest to małe "ale". Stworzyliśmy te kategorie bo uważaliśmy, że modele z zapałek są piękne i żeby ogół mógł je zobaczyć. Chcieliśmy też aby Lubelskie Spotkania Modelarskie były takim miejscem, żeby modelarze ci mogli się spotkać na żywo, pogadać, wymienić uwagi i na żywo obejrzeć swoje modele. W roku ubiegłym tak to było. Spotkaliście się, było okej, a w tym roku kiszka. Żeby nie Marcin to trzeba by wywieszki z nazwami kategorii schować. Rozmawialiśmy o tym z Marcinem na koniec, bo jaki to jest sens rywalizacji jak tylko jest on sam jeden.

Marcinie czekam na twojÄ… T-90, skonfrontujemy ja z mojÄ… plastikowÄ… w skali 1/72  ;D

Jeszcze raz gratulujÄ™ i pozdrawiam.

Imieliński Zbigniew.

Reyes

  • stażysta
  • **
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #20 on: October 20, 2014, 07:38:08 PM »

Marcinie czekam na twojÄ… T-90, skonfrontujemy ja z mojÄ… plastikowÄ… w skali 1/72  ;D

Chciałeś rywalizacji to masz i nie ma tłumaczenia, że budujesz z zapałek. ;D

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #21 on: October 20, 2014, 09:03:49 PM »
Musicie to sobie Panowie  przemyÅ›leć - czy jest sens tworzyć kategoriÄ™ dla potencjalnie jednej osoby. Jak powiedziaÅ‚em w naszej rozmowie nie widzÄ™ tego w przyszÅ‚oÅ›ci.

Osobiście jestem w stanie i mam możliwość budować 2-4 modele w ciagu roku i je wystawiać. Niestety inni modelarze budują jeden na rok, albo i dłużej a ciekawsze modele przez kilka lat. Niestety nie mamy takich zapaleńców jak ja, czy Ty Zbyszku a od jakiegoś czasu to modelarstwo drastycznie zahamowało, co ciekawsze osoby przestały się udzielać i budować cokolwiek i nie wróże poprawy w przyszłości.

Na szczeciÅ„skim paprykarzu jest kategoria modele freestylowe, wiec ewentualnie można rozszerzyć naszÄ… na inne wynalazki. Tylko jak przyjadÄ… okrÄ™ty np.  Panów z Kogi z innych materiałów to polegnÄ™ jak w starciu z Twoim plastikowym T-90  :(

Swoją drogą byłem już 5 raz u was, jak ten czas szybko leci.

Pozdrawiam
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Reyes

  • stażysta
  • **

imek46

  • adept
  • *
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #23 on: October 21, 2014, 07:02:45 PM »
Marcinie w tym roku na Paprykarzu o ile wiem to był tylko jeden model w tej kategorii. Jakiś żaglowiec ale nie pomnę jaki. Byłem tam, jechałem 9,5 godziny ponad 700 km sam. Ale tak jak wcześniej napisałem stworzyliśmy te kategorie tylko po to, żebyście mogli gdzieś pokazać ludziom wasze piękne modele. Myśleliśmy, ze LSM, będą takim miejscem waszego spotkania, bo sami mówiliście, że takiego nie macie. Zresztą na poprzedniej edycji, modele z zapałek zrobiły furorę. W tym roku Marcinie twoje zresztą też. Myśleliśmy, ze tym roku będzie tak samo, a nawet lepiej, a tu skucha. Sam wiesz, że do nas przyjechali modelarze z Ukrainy i Litwy, także argument km odpada. A z drugiej strony w kartonach i plastikach też było mniej modeli. Może to jest jakiś trend ogólnopolski. Jeszcze 10 lat temu jak starotowaliśmy było tylko kilka konkurów w kraju. Teraz np. w październiku były w Szczecinie, Lublinie, Częstochowie, Rzeszowie, i chyba jeszcze w Łambinowicach. Mówię tu tylko o imprezach krajowych. Z zagranicznych był E-Day w Pradze i tydzień przed naszą konkurs w Eidchoven. I nasze gwiazdy modelarstwa pojechały tam a na taki Lublin już chęci nie było.

Mam tylko nadzieję, że na przyszły rok będzie lepiej na Lubelskich Spotkaniach Modelarskich, ale to już nie ze mną

Pozdrawiam

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #24 on: October 21, 2014, 07:47:45 PM »
Za rok macie 10 lecie LSM, wiÄ™c jak nie z TobÄ…  :(
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

JaCkyL

  • praktykant
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #25 on: October 21, 2014, 10:28:12 PM »
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli IX Lubelskie Spotkania Modelarskie!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali, nawet bez modeli!


Na naszej stronie www.ztslublin.pl jest już dostępna obszerna galeria z imprezy oraz wyniki konkursu w formie pliku pdf. Zapraszamy!
Wkrótce nasza relacja z IX Lubelskich Spotkań Modelarskich!


Pozdrawiam  :)

Martin

  • BudujÄ™, wiÄ™c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
  • *****
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #26 on: October 22, 2014, 05:12:50 PM »

Macie błąd w pdfie w komunikacie końcowym na drugiej stronie przy dacie X LSM, chyba że robicie drugi w tym roku i nic nie mówicie :)
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

imek46

  • adept
  • *
Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Reply #27 on: October 22, 2014, 08:24:10 PM »
Za rok macie 10 lecie LSM, wiÄ™c jak nie z TobÄ…  :(

Niestety taka jest brutalna prawda, ale jak mówią "nigdy nie mów nigdy" ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5