Author Topic: nak??adanie kleju  (Read 3178 times)

Raszyn

• praktykant
nak??adanie kleju
« on: February 02, 2016, 09:45:39 am »
Witam wszystkich
Od kilku lat chcia??em spr??bowa─? swoich si?? w budowaniu modeli z zapa??ek a ze znalaz??em jakie?? 3 miesi─?ce wolnego czasu postanowi??em si─? do tego porz─?dnie przygotowa─? w czym kompletnie pomog??o mi to forum.
 Nie znalaz??em tylko jednej wa??nej moim zdaniem informacji
np. buduj─?c ??cian─? w  domku ze szkieletem wykonanym z kartonu , klej nak??adam na zapa??k─? z 3 stron czy tylko z 2 czy tylko z jednej strony
wiem ze  to ma??o istotne ale morze si─? tez okaza─? ze ma du??y wp??yw na efekt ko??cowy modelu

je??li pomin─???em post na ten temat z g??ry przepraszam

Martin

• Buduj─?, wi─?c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
Odp: nak??adanie kleju
« Reply #1 on: February 02, 2016, 05:43:28 pm »
W zasadzie napisa??em o tym jedno zdanie w temacie dotycz─?cym klej??w "Kwestia dozowania klej??w to ju?? przyzwyczajenie i gust modelarza."
Szczerze m??wi─?c to nie ma znaczenia, bo zazwyczaj i tak nak??ada si─? nadmiar kleju (m??wi─? o vikolu lub polimerowym), kt??ry rozlewa si─? na wszelkie dost─?pne strony, gdy?? musisz docisn─?─? zapa??k─? do zapa??ki.
 Chyba, ??e u??ywasz jaki?? wybitnie ma??ych dozownik??w lub dziwnych klej??w np. cyjanopan (czego nie polecam), to smarujesz stron─? zapa??ki przyklejan─? do pod??o??a a nast─?pne g??r─? tej??e zapa??ki by przyklei─? drug─? warst─? itd.

Jakby?? nie nak??ada?? kleju staraj si─? od razy zbiera─? nadmiar z powierzchni, gdy?? b─?dzie ??atwiej to wyszlifowa─?.

Powodzenia :)
Niekt??rzy m??wi─?, ??e modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Raszyn

• praktykant
Odp: nak??adanie kleju
« Reply #2 on: February 03, 2016, 02:28:23 pm »
dzi─?kuje
i zabieram si─? do budowy

Sitemap 1 2 3 4 5