Author Topic: Modelarstwo zapa??czane w Polsce i na ??wiecie  (Read 16353 times)

Doevall1969

• milczek
Odp: Modelarstwo zapa??czane w Polsce i na ??wiecie
« Reply #15 on: August 04, 2014, 10:34:06 am »
Zai??cie zacne modele:)

Martin

• Buduj─?, wi─?c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
« Reply #16 on: October 20, 2014, 07:03:26 pm »
http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=13&t=65397
Relacja budowy modelu pancernika Roma  z drewna, te?? wygl─?da niezle

http://www.modelshipgallery.com/gallery/users/Song-Jung-Gun/user-index.html tu wszystkie modele z drewna tego pana ,naprawd─? super.

Niekt??rzy m??wi─?, ??e modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Reyes

• sta??ysta
  • **

Martin

• Buduj─?, wi─?c jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
« Reply #18 on: October 09, 2016, 02:30:38 pm »
Hmm co z tego  ??e "najwi─?kszy" jak technicznie zwyczajnie niedbale wykonany. Nie ma w Polsce za du??o ??aglowc??w z zapa??ek, jednak por??wnuj─?c do tych co s─? zrobione, ten model jest daleko w tyle. Chocia??by obie Wasy, pami─?tam te?? jacht i pewnie par─? ich modeli by sie znalaz??o.

Jednak du??y plus za ??agle z zapa??ek, musz─? to przyzna─?.
Model ma ponad dwa metry d??ugo??ci i oko??o 130 cm wysoko??ci.
mierz─?cy 189 centymetr??w d??ugo??ci, na kt??ry zu??y?? oko??o 80 tysi─?cy zapa??ek.

Dziwne rozbie??no??ci. Skoro skala 1:57 to powinien miec 1,91m z bukszprytem lub 1,64m bez.
Co do liczby zapa??ek te?? mam w─?tpliwo??ci, bo przy 163 cm Fuso  zu??y??em ich 55 ty?? obklejaj─?c pok??ad dwukrotnie a w niekt??rych miejscach 3 kropnie. Chocia?? mo??e rzeczywi??cie tyle posz??o :-\

W sumie 10-miesi─?czna praca kosztowa??a go 500 z??otych.

5 ty?? zapa??ek kosztuje 10 z??, czyli na zapa??ki powinien wyda─? 160 z??, niech b─?dzie ??e 200 z??. Kolejne 50 z?? to zakup klej??w, no??yk??w etc,  nie wiem na co posz??o te 500. Chyba ??e multiszlifierk─?/wiertarka, bardzo drogi lakier, bo patrz─?c na jako??─? wykonania za du??o papieru ??ciernego nie posz??o ;)

Kolega ma potencja??, jednak jak narazie idzie na ilo??─? nie jako??─?, co nie jest dobre dla rozwoju umiej─?tno??ci.

BTW. Najwi─?kszy model okr─?tu z zapa??ek w Polsce ma ok. 240 cm.

Niekt??rzy m??wi─?, ??e modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

Sitemap 1 2 3 4 5