Autor Wątek: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.  (Przeczytany 24286 razy)

Andrzej

• fachowiec
Odp: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie Lublin, 16 - 17 listopada 2013 r.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2013, 03:04:22 »
Zastanawiam się co wystawie w kategorii budowle :-\

Zamek  :)

Martin

• Buduję, więc jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 14, 2013, 02:58:55 »
Ok. zarejestrowałem się. W formularzu są dwa pola, rozumiem że nieważne w tej klasie tj.
Wydawnictwo/Producent:
Junior/senior

W regulaminie na stronie i pdf w jest błąd

KONKURS MODELI Z ZAPAŁEK

Konkurs modeli kartonowych odbywa się bez podziału na skale i kategorie wiekowe. W przypadku małej liczby wystawiających organizatorzy zastrzegają sobie prawo do łączenia klas modeli.

Opłaty startowe wynoszą:

• od zawodników wieku do lat 18 (junior) – 5 zł
• od zawodników w wieku powyżej lat 18 (senior) – 10 zł.

Opłata startowa wynosi 10 zł czy 5 zł, czy tu podział jest istotny? To jest za jeden wystawiony model czy za modelarza bez względu na ilość?

Zastanawiam się co wystawie w kategorii budowle :-\
Zamek  :)

13 letni model pokryty kurzem i wyjątkowo trudny do transportu, muszę to przemyśleć.
Niektórzy mówią, że modelarstwo to sport... Przy moich modelach ekstremalny ;)

JaCkyL

• praktykant
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2013, 07:28:45 »
Witam
Po kolei:

Proszę wypełniać wszystkie pola w formularzu - wydawnictwo/producent też - wpisujcie powiedzmy "zapałki"

Junior/senior - konkurs modeli z zapałek odbędzie się bez takiego podziału, ale proszę wybierać właściwe. Przewidziane są różne dodatkowe nagrody specjalnie dla juniorów.

Opłata startowa 5 zł dla juniora, 10 zł dla seniora - bez względu na ilość zgłoszonych modeli.

Błąd w regulaminie poprawiony, dziękuje za zwrócenie uwagi!

Odnośnie rejestracji i mejla z linkiem aktywacyjnym - musiałeś po prostu gdzieś przegapić. Rejestracja działa i takie e-maile są rozsyłane automatycznie. Twoje konto w drodze wyjątku aktywowaliśmy od zaplecza. Aby dodać modele zaloguj się na stronie ZTS danymi, których użyłeś przy rejestracji.
Pozdrawiam

Martin

• Buduję, więc jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:02:16 »
Dziękuje, jednak moja wina, podałem zły email. Wysłałem w tej sprawie info.

Swoją drogą mobilizujący jest ten Wasz licznik na stronie, muszę na konkurs skończyć dwa modele a odliczanie trwa ;)

Reyes

• stażysta
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2013, 07:01:39 »
Tak się zastanawiam, skoro będzie konkurs i modele będą wcześniej przywożone i umieszczane z innymi modelami, to nie będzie minusem dla Twojej autopromocji? (nie będziesz siedział obok swoich modeli.)

Modele będą odgrodzone to fakt, jednak zawsze to osobista autoprezentacja :)

Martin

• Buduję, więc jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2013, 09:41:53 »

Masz racje to jest duży minus, chociaż zawsze mogę przyjechać w niedzielę, tylko na wystawę.

2 miesiące to dużo czasu, porozmawiamy tydzień przed imprezą.

Andrzej

• fachowiec
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 21, 2013, 07:11:26 »
Przewiduje się przyznanie GRAND PRIX konkursu oraz inne nagrody specjalne.
Modele z zapałek też będą brane pod uwagę przy przyznawaniu tych nagród?

JaCkyL

• praktykant
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2013, 10:55:43 »
Wszystkie modele zgłoszone do konkursu są brane pod uwagę przy przyznawaniu nagród specjalnych, np. głównej nagrody LSM - Grand Prix Lubelskich Spotkań Modelarskich. Także i modele z zapałek mają równe szanse.

Pozdrawiam
Jacek

Reyes

• stażysta
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 26, 2013, 05:34:22 »
Zastanawiam się jakie szanse mają modele z zapałek w starciu z plastikami czy kartonem.. chyba dość małe.

Martin

• Buduję, więc jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 26, 2013, 06:21:09 »
Powiedzmy sobie szczerze, przy tak odmiennym modelarstwie, szans raczej nie mają.
Nie mniej cieszę się, że będą brane pod uwagę.

imek46

• adept
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2013, 12:05:59 »
Panowie mam jeszcze jedną sprawę. Myślę, że bardzo ważną i chciałbym być dobrze zrozumiany.  Otóż konkurs nasz od samego początku jest organizowany w formule oceny "Podoba się/ nie podoba"
Ta forma oceny sprawdza się w większości konkursów tego typu w Polsce i zagranicą. Nie ma limitu przywożonych modeli, ale i tak nagrodę, można dostać
tylko za jeden najlepszy zdaniem sędziów model danego uczestnika w danej kategorii. Także nie ma sensu przywozić np. 50 modeli. To jest jedna sprawa. Druga sprawa to
jesteśmy ograniczeni powierzchniowo co od ilości stołów. Chcę tylko dodać , że co roku mamy około 700 modeli plastikowych i kartonowych. O ile jeszcze
modele plastikowe czy kartonowe mają swoje skale i w przybliżeniu można określić ich wymiary, o tyle wasze modele są dość duże gabarytowo. Nie chcemy my jako organizatorzy
już na początku w konkursie modeli z zapałek wprowadzać jakiś ograniczeń co do ilości wystawianych modeli w danej kategorii, ale liczymy na Wasze podejście
ze zrozumieniem do tego problemu. Dla nas konkurs modeli z zapałek jest też nowością, a nie chcemy od razu na początku polec na tym. Zobaczymy jak to się rozwinie.
 Także na koniec mojego wywodu, myślę koledzy, że podejdziecie, że zrozumieniem do tego problemu.. Przyjeżdżajcie do nas , że swoim najlepszym modelem.

Pozdrawiam Imieliński Zbigniew
tel.513043236
email: imek46@tlen.pl

imek46

• adept
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 01, 2013, 12:20:19 »
Panowie zastanawiacie się czy pod uwagę w przydzielaniu Grand Prixa będą brane pod uwagę modele z zapałek. Jacek już na to odpowiedział. Ktoś się też z was zastanawia czy mają szansę. Powiem tak, na czwartej edycji naszej imprezy Grand Prixa dostał model t-55 w chorwackim malowaniu w skali 1/72, na piątej edycji model figurki "Bad Boya" w tak małej skali, że żeby ją ocenić musieliśmy zrobić zdjęcie. W roku ubiegłym Grand Prixa dostał model kartonowy motocykla Aprilla, a dwa lata temu model kartonowy XIX wiecznej lokomotywy. Także jeśli model jest wykonany na bardzo wysokim poziomie, to jest to obojętne czy jest to model z plastiku, kartonu czy zapałek. U nas ma równe szanse.

Martin

• Buduję, więc jestem!
  • Administrator
  • fachowiec
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 01, 2013, 10:05:17 »
Jestem świadomy ewentualnych problemów i mniej więcej wiem jak sprawa wygląda z miejscem pod modele.
Oczywiście nie zamierzam przywozić takiej floty jak na wystawy.
Problem w tym, że chciałbym wystawić swoje dwa największe (i najlepsze) modele:
 w kategorii  budowle -  zamek, który był w 2010 w  Gali. Wiem, że jest duży, szerokość 54 cm zdjęcie
w kategorii okręty -  IJN FUS0 dł 1,60 m, szer 35 cm a jak go nie skończę to USS Arizona dł.1,30, która była na dwóch poprzednich wystawach. Jak się je ustawi prostopadle do stołu to będzie trochę wystawał, ale się zmieści.
kategoria pojazdy - dwa lub 3 małe modele, gabarytowo jak plastiki, wiec problemu nie będzie.
w kategorii inne  - mam bardzo mały model, jednak nie skończony, nie zajmie z podstawką więcej niż 15cm x15 cm.
Jeśli rzeczywiście nie macie dużo miejsca to  mogę zrezygnować z tego zamku, tylko nie mam co w tej kategorii wystawić.
Zapewne kat. pojazdy nie wystartuje, wiec liczę, że ją połączycie z kat. inne, która ma duże szanse na start.

Z tego co czytałem niektórzy zamierzają przywieźć parę takich samych modeli (stadiony) które są niestety dość spore.  Niestety nastawili się na konkurs - wystawę, wiec w zamierzeniu niektórzy będą chcieli zabrać jak najwięcej.

Nie wiem czy właśnie nie powinniście wprowadzić limit  zgłaszanych modeli z zapałek na kategorię. Mam też inny pomysł co do organizacji, ale może o tym porozmawiamy jak się spotkamy i sprawdzimy jak to będzie w tym roku.

Co do oceniania, powiem tylko że budowanie od podstaw modeli z drewnianych patyczków, które każdy trzeba przejrzeć, zdecydowanie różni się od budowy modeli plastikowych  szpachlowanych, malowanych etc., Tu nie ma wycinanek i innych gotowców, gotowych blaszek a każdy szczegół trzeba tworzyć od podstaw z materiału gorszego do obróbki niż jednolite drewno. Niestety zapałki mają  swoje ograniczenia, których się nie przeskoczy.  Proszę wziąć to pod uwagę, gdy będziecie próbowali porównać plastiki/kartony z tym co my zrobimy i przywieziemy.

Pozdrawiam

imek46

• adept
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 02, 2013, 08:39:54 »
Dlatego Marcinie zależało by nam organizatorom, aby przed samą oceną modeli porozmawiać z tobą jako fachowcem w budowie modeli i żebyś podpowiedział nam na co należy zwrócić baczną uwagę przy ocenie modeli z zapałek. Zależało by nam też abyś był może nie w samej komisji oceniającej, ale takim powiedzmy koordynatorem naszych poczynań. Jakby np. wynikł jakiś problem z oceną. Co do tego czy ustalić limit w kategoriach co raz bardziej się do tego skłaniamy aby taki był. Ja myślę że w przyszłym tygodniu podejmiemy wiążące decyzje co do tego problemu.

Pozdrawiam Zbyszek

imek46

• adept
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 16, 2013, 01:43:37 »
Witam.

Mam do przekazania w imieniu organizatorów bardzo ważną decyzję. Otóż postanowiliśmy wprowadzić ograniczenia jeśli chodzi o modele w konkursie modeli z zapałek. Każdy modelarz może wystawić maksymalnie dwa modele w danej klasie. A klasy są przypominam:

MZO - Statki Okręty
MZS - Samoloty
MZP - Pojazdy
MZB - Budowle
MZI - Pozostałe.

Proszę też czytać regulamin ze zrozumieniem. Wypełnienie i zdanie karty zgłoszeniowej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu naszej imprezy. Regulamin ten podaje również, że decyzje komisji sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu.

Pozdrawiam i zapraszam

Zbigniew Imieliński

ZTS Lublin

Sitemap 1 2 3 4 5