Ostatnie wiadomości

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
21
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Reyes dnia Październik 09, 2016, 02:06:40  »
Martin wrócił  ;)

Strona rzeczywiście świetna gratulacje!

Rozważam też budowę jakiegoś dużego modelu, większego niż Fuso prawdopodobnie Yamato, który miałem budować zamiast Fuso, np w 1:110 lub 1:120., jednak to min 2 lata.

To daje ok. 220cm lub 240cm naprawdę były spory...
22
Ogólna dyskusja / Odp: Modelarstwo zapałczane w Polsce i na świecie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Reyes dnia Październik 09, 2016, 02:00:47  »
23
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Październik 09, 2016, 01:55:05  »
Myślałem nad filmikami modeli jednak chwilowo tego nie realizuje, może w następnym roku, w wakacje.

Widzę, że już nie budujesz z takim zapałem, mam nadzieję,. że zobaczymy jeszcze parę fajnych modeli, jakieś plany na przyszłość w tym kierunklu
.
Cóż dużo czasu zajęła mi strona, układanie kostki itd.  oraz inne dodatkowe zobowiązania w pracy. Oczywiście nie buduje już z takim samym zapałem jak kiedyś, tak to już jest. Duża motywacją były dla mnie wystawy, teraz już ich nie ma dlatego siedzę nad zapałkami mniej czasu.

Plany? jak wymęczę abramsa, wrócę do starych modeli, których mam kilka rozpoczętych tj. King Tiger II, Sioux H-13, mam szkielet helikopterka Agusta A129 Mangusta oraz obłożony zapałkami pokład Nisshin, więc na najbliższy rok to będą moje przypuszczalnie modele.
Rozważam też budowę jakiegoś dużego modelu, większego niż Fuso prawdopodobnie Yamato, który miałem budować zamiast Fuso, np w 1:110 lub 1:120., jednak to min 2 lata. :)
24
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andrzej dnia Październik 09, 2016, 12:14:52  »
Strona genialna, fantastyczne zdjęcia. Będziesz jeszcze coś dodawał do niej? Abrams zapowiada się fajnie.

Widzę, że już nie budujesz z takim zapałem, mam nadzieję,. że zobaczymy jeszcze parę fajnych modeli, jakieś plany na przyszłość w tym kierunklu? ;)
25
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Wrzesień 17, 2016, 04:54:10  »
Wracam po 7 miesięcznej przerwie z nową stroną i modelem. Abrams stoi z pól roku w 95% ukończony i pewnie do końca tygodnia go skończe.
26
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Luty 21, 2016, 02:46:19  »
Powoli dodaje szczegóły do modelu.

751-0
27
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lutka1093 dnia Luty 16, 2016, 01:14:07  »
jak oglądam wasze dzieła to wydają mi się tak niesamowite i takie nierealne aby coś podobnego wyszło spod moich rąk!
gratuluje no pojazd już wygląda the best!
28
Jak mam to zrobić / Odp: nakładanie kleju
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raszyn dnia Luty 03, 2016, 02:28:23  »
dziękuje
i zabieram się do budowy
29
Jak mam to zrobić / Odp: nakładanie kleju
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Luty 02, 2016, 05:43:28  »
W zasadzie napisałem o tym jedno zdanie w temacie dotyczącym klejów "Kwestia dozowania klejów to już przyzwyczajenie i gust modelarza."
Szczerze mówiąc to nie ma znaczenia, bo zazwyczaj i tak nakłada się nadmiar kleju (mówię o vikolu lub polimerowym), który rozlewa się na wszelkie dostępne strony, gdyż musisz docisnąć zapałkę do zapałki.
 Chyba, że używasz jakiś wybitnie małych dozowników lub dziwnych klejów np. cyjanopan (czego nie polecam), to smarujesz stronę zapałki przyklejaną do podłoża a następne górę tejże zapałki by przykleić drugą warstę itd.

Jakbyś nie nakładał kleju staraj się od razy zbierać nadmiar z powierzchni, gdyż będzie łatwiej to wyszlifować.

Powodzenia :)
30
Jak mam to zrobić / nakładanie kleju
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raszyn dnia Luty 02, 2016, 09:45:39  »
Witam wszystkich
Od kilku lat chciałem spróbować swoich sił w budowaniu modeli z zapałek a ze znalazłem jakieś 3 miesiące wolnego czasu postanowiłem się do tego porządnie przygotować w czym kompletnie pomogło mi to forum.
 Nie znalazłem tylko jednej ważnej moim zdaniem informacji
np. budując ścianę w  domku ze szkieletem wykonanym z kartonu , klej nakładam na zapałkę z 3 stron czy tylko z 2 czy tylko z jednej strony
wiem ze  to mało istotne ale morze się tez okazać ze ma duży wpływ na efekt końcowy modelu

jeśli pominąłem post na ten temat z góry przepraszam
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »