Ostatnie wiadomości

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
21
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: M1 Abrams
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Wrzesień 17, 2016, 04:54:10  »
Wracam po 7 miesięcznej przerwie z nową stroną i modelem. Abrams stoi z pól roku w 95% ukończony i pewnie do końca tygodnia go skończe.
22
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Luty 21, 2016, 02:46:19  »
Powoli dodaje szczegóły do modelu.

751-0
23
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lutka1093 dnia Luty 16, 2016, 01:14:07  »
jak oglądam wasze dzieła to wydają mi się tak niesamowite i takie nierealne aby coś podobnego wyszło spod moich rąk!
gratuluje no pojazd już wygląda the best!
24
Jak mam to zrobić / Odp: nakładanie kleju
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raszyn dnia Luty 03, 2016, 02:28:23  »
dziękuje
i zabieram się do budowy
25
Jak mam to zrobić / Odp: nakładanie kleju
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Luty 02, 2016, 05:43:28  »
W zasadzie napisałem o tym jedno zdanie w temacie dotyczącym klejów "Kwestia dozowania klejów to już przyzwyczajenie i gust modelarza."
Szczerze mówiąc to nie ma znaczenia, bo zazwyczaj i tak nakłada się nadmiar kleju (mówię o vikolu lub polimerowym), który rozlewa się na wszelkie dostępne strony, gdyż musisz docisnąć zapałkę do zapałki.
 Chyba, że używasz jakiś wybitnie małych dozowników lub dziwnych klejów np. cyjanopan (czego nie polecam), to smarujesz stronę zapałki przyklejaną do podłoża a następne górę tejże zapałki by przykleić drugą warstę itd.

Jakbyś nie nakładał kleju staraj się od razy zbierać nadmiar z powierzchni, gdyż będzie łatwiej to wyszlifować.

Powodzenia :)
26
Jak mam to zrobić / nakładanie kleju
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raszyn dnia Luty 02, 2016, 09:45:39  »
Witam wszystkich
Od kilku lat chciałem spróbować swoich sił w budowaniu modeli z zapałek a ze znalazłem jakieś 3 miesiące wolnego czasu postanowiłem się do tego porządnie przygotować w czym kompletnie pomogło mi to forum.
 Nie znalazłem tylko jednej ważnej moim zdaniem informacji
np. budując ścianę w  domku ze szkieletem wykonanym z kartonu , klej nakładam na zapałkę z 3 stron czy tylko z 2 czy tylko z jednej strony
wiem ze  to mało istotne ale morze się tez okazać ze ma duży wpływ na efekt końcowy modelu

jeśli pominąłem post na ten temat z góry przepraszam
27
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Styczeń 11, 2016, 09:24:25  »
Na kilka miesięcy odsunąłem to hobby, przytłoczony innymi obowiązkami i szczerze mówiąc brakiem zapału do pracy.
Obecnie mam rozpoczętych 5 modeli i postanowiłem w tym roku się do nich przysiąść.

Teraz mam sesje na podyplomówce, więc luty/marzec będzie odprężeniem, aczkolwiek ciągle coś dokładam do tego modelu.

W tamtym roku nie byłem na LSM, raz nie miałem co pokazać, dwa konkursu nie było i pewnie już nie będzie.

Pracuje też nad nową stroną i rozbudową/nową wersją poradników mam nadzieję, że w tym roku.

Na gg mnie nie ma, najlepiej pisać do mnie na FB, bo maile lądują w spamie i często ich nawet nie odczytam.
28
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Reyes dnia Styczeń 08, 2016, 12:35:37  »
Już myślałem, że porzuciłeś to hobby, bo nic nie pisałeś na forum oraz gg.

Fajny model się zapowiada, mam nadzieję, że nie będziesz go długo budował i często aktualizował temacik :)

Co z LSM w tamtym roku, nie byłeś?
29
Pojazdy cywilne i wojskowe / M1 Abrams
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Styczeń 06, 2016, 07:50:04  »
Długo nic nie pisałem, bo po ostatnim modelu na kilka miesięcy zawiesiłem pracę na modelami. W przerwie świątecznej postanowiłem wrócić z nowym modelem, którego wykonanie planowałem praktycznie od kilku lat. Na warsztat poszedł amerykański czołg M1 Abrams na którym zamontowane  będzie wyposażenie TUSK. Oryginał:

Zdjęcia są z grudnia:

30
Jak mam to zrobić / Odp: dom, sposób robienia ścian
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Czerwiec 06, 2015, 10:47:42  »
Jak będzie robił najpierw szkielet budynku z jakiegoś materiału i do tego przyklejał te zapałki to będzie równo. Jak nie to przyklejanie zapałki do zapałki, jak cegły na budowie, może spowodować nieznaczne się wyginać, zależy też od kleju, odpowiedniego przygotowania zapałek, doświadczenia. Ciężko jednoznacznie powiedzieć czy będzie czy nie.

Ja od zawsze używam 44 mm.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »