Ostatnie wiadomości

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
31
Jak mam to zrobić / Odp: dom, sposób robienia ścian
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kondziub12 dnia Czerwiec 04, 2015, 01:08:44  »
no tak tylko chodzi o to czy jak będą ściany robione pionowo to pod wpływem zasychania kleju nie będą się robić krzywe? jak to ewentualnie usztywnić?

no chyba namyślę się na 52mm. A wy np. jakich zapałek używacie??
32
Jak mam to zrobić / Odp: dom, sposób robienia ścian
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Czerwiec 03, 2015, 08:04:05  »
Witam
Sposób na budowę ścian przedstawiłem w poradniku na forum. Każdy sposób jest dobry jak wykona się go poprawnie. Jak widać na załączonych zdjęciach nic się nie wygina.

- jak zrobić by jedno piętro było zdejmowane? obawiam sie ze robiac to oddzielnie moze nie pasować jedno do drugiego.

Zrób całość i przetnij w połowie, jak się boisz robić dwa oddzielne ;)

ostatnie pytanie, jakich zapałek modelarskich lepiej używać, 90mm, 52 czy 47mm

W zasadzie obojętnie, chociaż jak widzę na allegro 90 mm są sprzedawane po 100 sztuk a mniejsze po 5000, więc wybór jest oczywisty...
33
Jak mam to zrobić / dom, sposób robienia ścian
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kondziub12 dnia Czerwiec 02, 2015, 07:15:04  »
Witam. od jakiegoś czasu bawię się z zapałkami, zrobiłem szkatułkę i domek taki najprostszy. tylko że. domek robiłem na zasadzie szkieletu i na to zapałki.  Teraz mam pytanie, bo chcę zrobić model swojego domu lecz mam pewne wątpliwości. ten dom będzie dość duży i chciałbym  żeby się sciany nie wyginały.
- lepiej jest zrobić podwójne ściany czy na zasadzie szkieletu? czy szkielet będzie sztywny na tyle żeby go przemieszczać?
- jak zrobić by jedno piętro było zdejmowane? obawiam sie ze robiac to oddzielnie moze nie pasować jedno do drugiego.
- , jakbym robił ściany po prostu na ciegiełke ale nie na leżąco tylko odrazu pionowo, np przy użyciu kątownika by była prosta to nie skrzywi mi się po wyschnięciu? czy moze jest mozliwosc zeby to ewentualni eusztywnic na czas schnięcia
- ostatnie pytanie, jakich zapałek modelarskich lepiej używać, 90mm, 52 czy 47mm?

z gory dzieki, pozdrawiam.
34
Statki, Okręty / Odp: IJN Fuso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Kwiecień 24, 2015, 11:29:02  »

Dzielenie zapałek - prostą, nie uszkodzoną zapałkę dzieli się na trzy plastry, następnie każdy z tych trzech na na kolejne trzy i w teorii powinno wyjść 9 ;)
35
Statki, Okręty / Odp: IJN Fuso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grześ dnia Kwiecień 22, 2015, 05:40:48  »
WOW zajefajny model i ta dokłądnośC!Od dłuższego czasu planuje zabawic sie w modelarstwo zapałczane i dzieki temu wspaniałemu modelu postanowiłem.Na pierwszy plan pójdzie ORP Puławski- nasza jedna z dwóch fregat rakietowych ale za nim do tego dojdzie szkole sie w klejeniu, dzieleniu i wyginaniu zapałek.Takie właśnie są moje początki przygody z modelarstwem z zapałem.Tak na marginesie jak Ty dzaielisz zapałke na 9 części?, ja lkedwo dziele ją na 4 :o
36
Jak mam to zrobić / Odp: Tiger II gasienice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez adam13 dnia Marzec 29, 2015, 09:54:33  »
Bardzo dziękuję za odpowiedź  :D postaram sie to wykonać :p
37
Jak mam to zrobić / Odp: Tiger II gasienice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Marzec 29, 2015, 06:19:55  »
Zależy od tego jak szczegółowy ma być model.

Najprościej będzie  podzielić zapałki na odcinki odpowiadające szerokości tej gąsienicy (zależy od wybranej skali modeli, który budujesz) i przykleić bokami do siebie lub na taśmą papierową albo prostopadłe podpórki z zapałek, jak tory z belkami tylko odwrotnie (grubość 1/4 zapałki lub mniejsze).

Obecnie buduje M1A2 Abramsa podobnie, który jednak ma łatwiejsze gąsienice.

Swego czasu gąsienice robiłem na innym modelu w podobny sposób:

38
Jak mam to zrobić / Tiger II gasienice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez adam13 dnia Marzec 29, 2015, 02:43:06  »
Witam, jestem początkującym modelarzem  :) buduje swój pierwszy model Tigera II i tu zaczyna się kłopot ponieważ nie mam pomysłu na gąsienice. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Adam  :D
39
Pojazdy cywilne i wojskowe / Odp: Porsche mirage GT
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Marzec 15, 2015, 07:43:29  »
Skończony można obejrzeć, wyszedł bardzo średnio (wiem, wiem nie ma lusterek) :

http://modele.tawerna.biz/porsche/

40
Jak mam to zrobić / Odp: 1 kroki prosze o opinie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Manix85 dnia Grudzień 14, 2014, 11:14:24  »
Witam tak jak obiecalem  oto fotki ukonczonego mojego pierwszego modelu z zapalek :) teraz zastanawiam sie z czym wystartować nowym :) jeszcze raz dzieki za wszystko jak bym sie zdecydowal z czyms nowym to odezwe sie :)
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »