Ostatnie wiadomości

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
71
Statki, Okręty / Odp: IJN Fuso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Październik 19, 2014, 08:59:54  »
W dniu 18.10.2014 model został ukończony.
Liczba zapałek ok. 55 tyś
Czas budowy 20.10.2011-18.10.2014  4250 h
72
Ogólna dyskusja / Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Październik 19, 2014, 08:14:12  »

Zastanawiam się czy nie mógłby startować do grand prixa konkursu 8)

Dostałem cynk, że był brany pod uwagę do tej nagrody.  Moralnie nie byłbym zadowolony, gdyż jako autor mógłbym wskazać kilka błędów w modelu, które uważam za istotne i dyskwalifikujące model z tytułu najlepszy na konkursie.

Jako ciekawostkę powiem, że czas spędzony przy modelu to ok 4250 h(notowane) a żeby zdążyć ze wszystkim na wystawę wziąłem urlop w piątek i siedziałem od 6.10 rana w piątek do 7.20 sobotę bez przerwy, ponad 25 godzin nonstop.

Co ciekawe to właśnie na VI LSM w 2011 zobaczyłem plastikowego Fuso i tak mi sie spodobał, że musiałem go zrobić z zapałek. Od dzisiaj choruje na inny model, których było nawet dwa  i też japończyk  ;)

Myślę, że fajnie się zachowali organizatorzy, modeli było 7 więc było z czego wybierać. W zasadzie i tak nie masz konkurencji bo nikt takich modeli nie buduje.

Mimo wszystko brakowało mi emocji z tamtego roku, gdzie nie wiedziałem kto wygra. Najpierw myślałem, że nie przyznają pucharu, skoro jestem sam, ale jak usłyszałem "puchar za model z zapałek" to się już wiedziałem za który :) Chociaż M16 od ubiegłorocznego Mrap Coguara nie odbiegał wykonaniem, więc pewnie był drugi na liście kandydatów.
Niemniej było super i postaram się o nowe modele za rok. Właśnie dzięki budowie modeli na ten konkurs zdobywam coraz więcej doświadczenia.  Na ukończeniu mam dwa helikoptery, więc po raz pierwszy cos takiego się pojawi.
W planach mam też T-90, ale "boję" sie tego modelu  :-\

73
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Reyes dnia Październik 19, 2014, 07:38:53  »
Gratulacje!!

Fuso model kosmiczny. Nawet jakby przyjechały wszystkie modele z zapałek w Polsce to i tak nikt by go nie przebił.
Zastanawiam się czy nie mógłby startować do grand prixa konkursu 8)

Myślę, że fajnie się zachowali organizatorzy, modeli było 7 więc było z czego wybierać. W zasadzie i tak nie masz konkurencji bo nikt takich modeli nie buduje.

74
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Październik 19, 2014, 07:22:10  »
IX Lubelskie Spotkania Modelarskie zakończone. Zdobyłem 4 wyróżnienia, medale, nagrody rzeczowe oraz puchar za okręt IJN Fuso.

Niestety koledzy nie przyjechali, więc byłem sam dla siebie konkurencją, ale i tak było fajnie.

693-0
75
Jak mam to zrobić / Odp: Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albrecht dnia Październik 19, 2014, 10:12:29  »
Okna pol okregi  gdyz z nimi mam najwiekszy problem
76
Jak mam to zrobić / Odp: krzywe ściany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kondziub12 dnia Październik 18, 2014, 09:33:24  »
no w następnej budowie postaram się tak zrobić, lecz, jest jakiś inny sposób bez tektury?
Bo ja to robiłem na zasadzie takiej że by szkielet i do tego szkieletu kleiłem zapałki, i szkielet przez to powstał krzywy, a nie tak jak tutaj że zapałki są bezpośrednio jako ściana odrazu.
77
Jak mam to zrobić / Odp: Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Październik 18, 2014, 04:43:00  »
Najlepiej jedną z końcówek multiszlifierki, idealnie wychodzą np. jak ta na zdjęciu

78
Jak mam to zrobić / Odp: krzywe ściany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin dnia Październik 18, 2014, 04:40:48  »
Sposób numer 1 w moim poradniku budowania ścian jest najlepszym moim zdaniem sposobem na proste ściany.

79
Jak mam to zrobić / krzywe ściany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kondziub12 dnia Październik 17, 2014, 10:56:12  »
Witam. jestem nowy, ogólnie na forum czytam od jakiś 2 tygodni i zabrałem się za robienie domku. zrobiłem do dzisiaj dwie ściany lecz mam pewien problem.

Robiłem szkielet ze słupków o szerokości 2x2 (zapałki) ale i tak ściana się robi trochę krzywa i nie pasująca do drugiej rozmiarami o jakieś 1/2 zapałki i tu pytanie, jak kleić aby ściany były w miarę idealnie proste?

Z góry dzięki za odpowiedź. (Jutro wieczorem podeślę fotki tych ścian).
80
Jak mam to zrobić / Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albrecht dnia Październik 17, 2014, 12:11:39  »
hey

Mam problem z łukami w oknach pol-okregami. Jak je ladnie wykonac?
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »